Kuidas valida koolikotti ja kotti kooliks? – MATKaTV

/, Arvutikotid, Dokumendikotid, Fjällräven, Jack Wolfskin, Laste kotid, MatkaTV, Õlakotid/Kuidas valida koolikotti ja kotti kooliks? – MATKaTV

Kuidas valida koolikotti ja kotti kooliks? – MATKaTV

MATKaTV saates “Kuidas valida koolikotti ja kotti kooliks?” näitab Merle Väinzile olulisi nüansse koolikoti valikul. Ägedaid koolikotte on palju, aga samas iga äge kott ei sobi koolikotiks. Merle näitab milliseid lahedaid kotte on loodud gümnaasiumi ja tudengineiudele. Kotivaliku leiad meie e-poest.

Saatejuhid: Merle ja Väinz
Kaameramees: Väinz


Loe lisaks:


Saate transkriptsioon:

Varsti on käes september ja see tähendab omakorda seda, et lapsed lähevad kooli. Ja selleks, et lapsed saaksid kooli minna ja kõik vajalikud asjad kaasa võtta on vaja seljakotte. Teil on poes olemas meeletu valik erinevaid seljakotte – kui nüüd keegi tuleb koolikoti mõttega, siis millega peaks arvestama?

Seljakotti valides on oluline, et seljakoti tühikaal oleks kerge, et kotil oleks seljatoestus ning puusarihm või rinnarihm. Pakume seljakotti algklassidest kuni ülikoolini välja. Kotte on nii selga kui ka õlale – kellele mis meeldib. Koolikoti kaal või olla lapse kehakaalust kuni 15%.

Aga vaatame siis põgusalt üle väikese valiku kõnealustest koolikottidest, mida teil siin hetkel saada on. Esimene on pisike lepatriinu kott, mis sobib tõenäoliselt lasteaias käimiseks.

Jah, sellel kotil on olemas rinnarihm ning mitmed taskud, et kõik vajalikud asjad saaks kaasa võtta. Lisaks sellele on koti küljes tore joonlaud.

Miks on oluline, et lapsele saab õige kott ja see õigetest kohtades kinni käib ning ilusasti selga istub?

Koti sobivus on oluline selle pärast, et väikeste laste keha areneb veel ning kui valida liiga suur või selline kott, mis ei toeta piisavalt, vajub liiga palju õlgadele ning ei saa raskust rihmadega jaotada, võivad tekkida kõikvõimalikud selja- ja alaseljavalud ning põlvevalud. Seetõttu ongi kottidele välja töötatud erinevad rihmad ning pehmendused, et saaks oma last kaitsta suurte koormate eest, mis tahes tahtmata tuleb tänapäeval kooli vedada.

Järgmine kott on küll sama tooni, aga mõeldud edasijõudnutele.

Jah, sellise kotiga on hea esimesel koolipäeval esimesse klassi minna. Sinna mahuvad sisse ka kõik A4-mõõdus paberid ja vihikud. Sellel kotil on väga palju taskuid, võimaldades erinevaid asju erinevatesse kohtadesse pakkida. Näiteks trenniriided ühte taskusse, õpikud teise ja pliiatsid esimesse väikesesse taskusse. Samuti on sellel kotil puusarihm, mis hoiab koolikoti stabiilselt seljas ka juhul, kui laps bussipeale jookseb.

Järgmine kott võiks sobida juba teise klassi minejale.

Just. Sellel kotil on juba veidi tugevam raam, pehmendatud korralikult ning kõik kooliks vajalik mahub ilusasti sisse. Samuti on sellel kotil rinnarihm. Lisaks kõikvõimalikele rihmadele on sellel koolikotil ka väikesed taskud joogipudelite või muude asjade tarbeks.

Järgmisena võtame ette ühe klassikalise koti, mida on üha rohkem näha ka meie maal. See stiilne kott on päris Rootsist ning Fjällräven Kanken oligi esialgselt mõeldud koolikotina.

Jah. Sellel kotil puuduvad pehmendatud õlarihmad, aga rihmadele on võimalik pehmendused juurde soetada. Selliseid kotte on saadaval mitmetes värvitoonides, arvutisahtliga ning pehmendusega sees. 

Järgmiseks võtame ette vähe uhkema koti, mis on ka oma mõõtude poolest juba palju suurem.  Sellisega saab kooli minna juba selline laps, kelle on vaja kaasa võtta juba arvestatav kogus raamatuid ja vihikuid.

Tõsi. Algklassidesse on see kott veidi suur, ent suurematele sobib selline suurepäraselt. Ka sellel kotil on palju taskuid, millesse saab ära panna kõik vajalikud asjad. Samuti on sellel koolikotil puusarihm, millega saab koti stabiilselt ja mugavalt seljale kinnitada.

Neile kottidele lisaks on saadaval ka moodsamaid kotte, mis sobivad tütarlastele, kes on väiksematest ja tavalisematest koolikottidest välja kasvanud.

Sellisel juhul sobib väga hästi uhke õlakott. Antud kotil puuduvad küll õlarihmade pehmendused, kuid kui raskus on ühe õla jaoks liigselt koormav muutub, selle koti ka seljakotiks vormida. Tuleb vaid õlarihmad teise asendisse tõmmata.

Järgmiseks on meil näidata veel üks uhke kott, ning see on ka tänase valiku suurim koolikott. Tootjaks Fjällräven ning kujult väga stiilne.

Selle koti eelisteks on pehmendatud seljaosa, ning koti seest leiab arvutitasku. Juhul kui on kooli vaja kaasa võtta kas süle- või tahvelarvuti, saab selle eraldi sahtlisse paigaldada. Ja ka see tasku on pehmendustega. Teise näitena on saadaval tumedamat tooni koolikott, milles on samuti eraldiseisev arvutitasku. Samuti saab sellesse kortsumist takistavasse ja kuju hoidvasse taskusse panna tähtsad paberid. Taskuid jagub sellel kotil ka teise asjade tarbeks.

Lõpetuseks tuleb öelda, et kõik need täna näidatud seljakotid on heaks näiteks sellest, kuidas selja- ja koolikotimaailm elab ja areneb pidevalt edasi. Kui mina koolis käisin, oli vahepeal periood, kui gaasimaski kott oli kõige popim asi, millega koolis käia. Seega, tulge poest läbi ning vaadake ja leidke omale sobiv.