Lorpeni tehnilised sokid- mida neist teada?

/, Nõuanded, Uudised/Lorpeni tehnilised sokid- mida neist teada?

Lorpeni tehnilised sokid- mida neist teada?

Mis on Lorpen?

Etxalar- väike küla mägede vahel, Püreneede jalamil. Puhas õhk, päike, vihm, tormid, lumi, rahe…looduslik keskkond.

Noor töögrupp, kellel on ärimehelik hoiak, ettevõtlik vaim, kes armastavad seiklusi ja mägispordialasid ja austavad loodust. Professionaalsus. Soov omandada teadmisi ja end pidevalt täiendada. Meeskonnatöö meeldivas atmosfääris. See oli projekti algus… Lorpen´i tehniliste sokkide algus.

1985 alustas Lorpen spordisokkide tootmise ja müügiga suurtele kaubamajadele ning sellistele hiiglastele nagu Reebok ja Adidas. Kuid turu areng ja tehniline progress sundisid Lorpenit süvenema tootearendusse, et juurutada kõrgekvaliteediliste tehniliste sokkide uusimaid tootmistehnologiaid ja rahuldada ka kõige nõudlikumate kliendigruppide vajadusi.

Spetsiaalne, ainulaadne, kõrgtehnoloogilistest kiududest ja materjalidest tehniliste sokkide tootmisüsteem võimaldas Lorpen’il vaid 3 aastaga saada spordisokkide turuliidriks Hispaanias. Nüüdseks müüb Lorpen oma sokke juba ligi 40-s riigis.

Lorpeni sokikollektsioon on hoolikalt testitud professionaalsete sportlaste ja rändurite poolt. Materjalid, mida Lorpen kasutab, on parimad, mis maailmaturul saada. Peamiselt kasutatakse Du Pont® kõrgtehnoloogilisi kiudusid (Thermolite® ja Coolmax®). Lorpen hakkas esimesena kasutama sokkide tootmisel selliseid tippmaterjale nagu Polartec®, Outlast®, Modal®, Polycolon® Schoeller®, mis omavad unikaalseid soojusisolatsiooni-, niiskusteemaldavaid- ja antibakteriaalseid omadusi.

Lorpeni sokk pole abivahend või tarvik, ta on oluline osa Teie varustusest, riietusest!

Olulised märksõnad Lorpeni tehniliste sokkide kohta

 • Eksklusiivne tootmissüsteem

Kiudude jaotumine nii sisse- kui ka väljapoole, sõltuvalt sellest, kuhu ja milliseid omadusi vaja on:

 • seespool, kontaktis nahaga, on tehnilised- või looduslikud kiud, valituna vastavalt soki kasutusalale ja soovitud omadustele
 • väljaspool on põhiliselt polüamiidkiud, et vältida materjali kiiret kulumist ja muuta sokk eriti vastupidavaks
 • tugevdav lisakiht polüamiidi kulumise vältimiseks neis piirkondades, kus jalats kõige rohkem sokki kulutab ja hõõrub. Erinevate kasutusaladega ja erinevail jalatsitel on need piirkonnad erinevad.
 • Erandlikult elastne ja jala kujuga kohanduv

3-5% Lycra asemel, mida konkurendid lisavad vaid üksikuisse elastsust vajavatesse piirkondadesse- varbad, kand, sääre ülemine äär, lisab Lorpen 10% Lycra’t terve soki koostisse, ninast sääreni. Sokk istub suurepäraselt, liibub jalale ega lase tekkida hõõruvatel kortsudel alates esimesest kandmispäevast ja sagedasel kasutamisel kuni läbikulumiseni ning ka peale kümneid- kümneid pesukordi.

 • Lorpen oli esimene, kes hakkas kasutama Polartec® materjale

Lorpen on esimene firma, mis on loonud Polartec Power Stretch ®’st tehtud tehniliste sokkide valiku, pakkudes LORPEN tehnoloogiatele lisatud Polartec®’i ainulaadseid omadusi.

 • Uuendused uusimate tehnoloogiatega

Lorpen pani aluse sokkide sarjale, mis on valmistatud uudsest Outlast® materjalist (soojuse salvestamine / vabastamine ehk temperatuuri regulatsioon vastavalt sise- ja välistemperatuuride vahele). Outlast® tehnoloogia on rakendatud koos teiste Lorpen´i eksklusiivsete tootmisetehnoloogiatega (Outlast® seespool + polüamiid väljaspool + Lycra terves struktuuris).

 • Mittetuntav, õhuke õmblus (tegelikult kootud) varvaste kohal välistab sealt hõõrumise ja jätab varbad terveks.
 • Polycolon Schoeller  antibakteriaalse töötlusega vooder SCHOELLER® polüpropüleen lõngast- annab soki eluaegse antibakteriaalse kaitse.

Tähtis tooteinfo lõppkasutajale on toote küljes

Ostja viskab pakendi peale soki ostmist tavaliselt prügikasti. Lorpen sokid annavad ise kasutajale vajaliku informatsiooni: info materjali kohta on kootud varbaossa (Coolmax- kasutamiseks soojades tingimustes, Thermolite- külmades, jne.) , suurus on kootud talla alla (eristamaks õdede-vendade sokke peale pesu) ja mudeli nimi on samuti juurde kootud (mudeli kindlakstegemiseks kauba tagastamise puhul).

Materjalid, mida Lorpen kasutab

 • PRIMALOFT® ECO – eriti soe ja kergekaaluline mikrokiudmaterjal. Hingav, vetthülgav ja kiirelt kuivav.
 • COOLMAX® – materjal koosneb peenimatest mikrokiududest, milles iga kiud sialdab veel nelja sisekanalit, mis juhivad higi ja veeauru naha pinnalt soki välispinnale kiiremini, kui ükski teine kiudmaterjal. Seega on Coolmax´i sokid parim valik tugevaks ja intensiivseks sportimiseks sooja ilmaga.New
 • Merino Wool – LORD by SCHOELLER®. Meriinolamba villa naturaalne soojus ja pehmus.
 • THERMOLITE® Du Pont® – kõrgtasemeline teostus. Thermolite ühekanalilised õõneskiud seovad õhu materjali sees parema soojusisolatsiooni saavutamiseks ja juhivad niiskuse ja veeauru tänu kapillaariefektile naha pinnalt soki välispinnale. Materjal tundub soe ka märjalt halbades ilmastikutingimustes. Vaata Thermolite ja teiste sokimaterjalide võrdlustestide tulemusi.
 • POLIAMIDE – polüamiid, eriti vastupidav ja kulumiskindel materjal (sellest valmistatkse julgestusköisi mägironimiseks) pakub sokile tugevust ja püsivust. Kasutatakse välimise kihi kudumiseks, välistab ja ennetab sokkidest tuleneva villide tekke. Polüamiidiga ekstra tugevdatud ja paksendatud osad kaitsevad sokki eriti intensiivse hõõrdumisega kohtades.
 • LYCRA – eriti veniv ja elastne materjal. Lisab sokile pikaealisust ja liibudes jalale hoiab ideaalselt jala kuju. Teisisõnu, sokk ei veni ka märjalt välja, ei vaju saapas ninasse kokku ega voltidesse ning ei lähe jalas keerdu! Viib sokkidest põhjustatud rakkude tekkimise võimaluse miinimumini. Lycra ei kaota oma omadusi ka pärast väga paljusid pesukordi (järgides pesujuhiseid).
 • PRIMALOFT® YARN –  väga peen, pehme lõng, mida saab kasutada üksi või kombineerituna teiste materjalidega, näiteks Merino villaga, et suurendada kootud rõivaste ja aksessuaaride pehmust ja jõudlust.
 • LYOCELL (TENCEL)L® –  tsellulooskiud, mis on valmistatud sertifitseeritud eukalüptipuudest. Tenceli® väga peen sisekiu struktuur pakub erakordseid niiskuse transportimise, ladustamise ja kuivatamise võimalusi. See on äärmiselt sile pind, mis on nahale väga pehme ja meeldiv. Lyocelli (Tencel) ® kasutatakse meie Tri-Layer sokkide kollektsioonide keskmise kihina, kus aeroobsed tegevused nõuavad väga tõhusaid niiskuse juhtimise võimalusi.

Kliki MATKaSPORDI e-poodi ja vaata Lorpeni sokkide valikut.

Autor | 2021-02-17T11:40:50+00:00 detsember 9th, 2018|Lorpen, Nõuanded, Uudised|0 Kommentaari