Miniseiklus – pane rutiin pausile!

/, Matkamine, Minimatk, Miniseiklus, Nõuanded/Miniseiklus – pane rutiin pausile!

Miniseiklus – pane rutiin pausile!

Tänapäeva moodsas digimaailmas kipub inimese side looduse ja ka iseendaga kaduma. Maailm linnastub järjest rohkem ja järjest rohkem jäädakse diivanitele kinni arvutite ning telerite ekraanide taha. Miniseiklus aga sobib igale linnainimesele, kes ei oma erilist matkakogemust. See on võimalus panna oma argirutiin pausile ning minna seiklema ka töönädala sees. Kuidas selleni jõuda?

Leia miniseiklus idee, mis sind kõnetab

See ei pea olema midagi erilist või keeruliselt teostavat. Valikuid on palju: päikeseloojang rabas, lõkkeõhtu metsasoos, rattasõit linnast välja RMK puhkealale ja hommikune ujumine. Oluline on välja saada oma päevarutiinist ja see lihtsalt ära teha. Alati on kergem kui haarad kaasa oma pere, sõbrad või töökaaslased. Oluline on, et kogu miniseiklus oleks spontaanne ja lihtne. Tuleb tuju ja ongi minek.

Alusta väikselt!

Alusta mõtlemisest üks öö korraga! Üks öö järve ääres või üks öö tähistaeva all. Mõtle oma miniseikluses kui põnevast lühimatkast kella 17.00… hommikul 9.00-ni.

Matkavarustus ei pea olema viimase peal ja kallis

Piisab kui sul on varjualune ja magamiskott kuhu sisse pugeda. Alati ei pea isegi telki olema, võimalusel ööbi ilma telgita. Mida vähem varustust kaasa vead seda kergem. Ilma telgita on lihtsam leida ka ööbimiskohta. Magamiskotis tähistaeva all magamine pakub ka vahetut kokkupuudet loodusega: augustikuine tähistaevas, samblalõhn, hommikune udu… Vihmase ilmaga kasuta näiteks telkmantlit.

Nipet näpet söögipoolist saab alati teele jäävast poest kaasa haarata või teed õhtusöögi hoopis maanteeäärses kohvikus ning hommikukohvi teele jäävast tanklast.

Alati ei ole lõbus! 

Eesti ilm on nagu on. Kord sajab taevast „pussnuge”, siis on jälle soe päike. Alati ei pruugi olla ka augustikuine tähistaevas . Võta ilma sellisena nagu see on. Hea on ju teada telgis vihma käest varjus olles, et homme saab koju sooja duši alla ja magad oma soojas voodis. Hiljem kodus järele mõeldes selgub, et tegelikult oli äge.

Matkaspordi seltskonnaga Pedja jõe ääres seigeldes sadas öö läbi vihma ja ilmavana välgutas ja paugutas ümberringi. Kuid kui on olemas katusealune, kuhu seltskond lahedasti ära mahub, ei määra ilm midagi. Ilm oli soe ja ilmataadi äikese ja pilvede kaunis vaatepilt ainult täiustas koosolemise rõõmu.

Millega minna?

Parim viis loodusega suhestuda on muidugi auto maha jätta ning valida linnast välja liiklemiseks buss või rong. Ideaalis võiks seiklema minna kondiauruga. Kuid nagu eespool sai mainitud: ära aja kohe asja enda jaoks keeruliseks. Tee esimene kord nii nagu Sulle hetkel lihtsam tundub. Pealegi järgmine päev peab ju tööle jõudma 😉

Kasutatud kirjandus: www.alastairhumphreys.com

Foto: Kristiina Kiviselg

Pikem ja uuem lugu miniseiklusest ja varustusest siin.

Looga seotud tooted

Magamiskotid Matkaspordist. Pilt. mountainiq.com

Sobilikud kerged -5- +9 kraadi magamiskotid leiad e-poe lehelt.

Päevamatka seljakotid. Pilt: tiso.com

Miniseikluseks sobilikke päevamatka seljakotte leiad siit.

Matkamadrats. Pilt: outdoorguru.com

Seikluseks kergeid matkamadratsid leiad isetäituvate madratsite või õhkmadratsite seast.

Autor | 2024-03-06T12:26:16+00:00 juuli 23rd, 2019|Jutud, Matkamine, Minimatk, Miniseiklus, Nõuanded|, |0 Kommentaari