Perega matkale – millist matkapliiti valida?

/, Matkapliidid gaasile/Perega matkale – millist matkapliiti valida?

Perega matkale – millist matkapliiti valida?

Miski ei saa olla mõnusam, kui võtta perekamp kokku ja marakrattidega koos loodust avastama minna. Värske õhk ja loodus teevad hingele alati pai ning siinkohal anname omapoolsed soovitused, millist matkapliiti valida.  Oluline on mugavalt ja turvaliselt küpsetades täita nii suuremate, kui ka väiksemate matkasellide tühjad kõhud.

Matkatarbed jagunevad tavaliselt selle järgi, kuidas sihtkohta minnakse ja kui kauaks. Kui kavas on autoga liikuda, siis on võimalused laiemad ning asjade kaal või ruumala ei mängi nii suurt rolli nagu jalgsimatka puhul, kus loeb iga gramm ja seljakott mahutab ainult teatud liitrid.

Autoga telkima minek annab võimaluse kaasa haarata suurem ja stabiilsem matkapliit, mis on lastega koos süüa tehes kindlasti turvalisem variant. Samuti saab suurematel matkapliitidel-grillidel kasutada suuremaid anumaid või vajadusel ka mitut potti ja panni.

Campingaz Party Grill – väike gaasiga grill

Party Grill 200

Party Grill 200

Mitmekülgne kaasavõetav grill-matkapliit on  Campingaz PARTY GRILL 200. Seda saab kasutada nii grilli kui pliidina. Grilliga on kaasas lisatarvikud, mis annavad mitmeid erinevaid võimalusi toidu valmistamiseks. Grillrest on mittekleepuva kattega ja kergelt puhastatav. Kõik komponendid on võimalik kokku pakkida grilli sisemusse ning on lihtsasti puhastatavad. Süütega klõps käima ning 1L vee keema ajamiseks kulub umbes 3 minutit. Grill töötab gaasiballooniga, mis tuleb eraldi juurde osta. Party Grilli kohta saad lähemalt lugeda SIIT.

 Gaasipliidid

Autoga minnes on võimalus valida gaasipliit, sest nende suurused on tunduvalt kompaktsemad ning ruumi jääb autos selle arvelt tunduvalt rohkem üle. Tavaliselt on kohvertüüpi matkapliidid kas ühe või kahe põletiga.

Campingaz 400 S

Campingaz 400 S

Vastavalt soovile on võimalik valida toode, millel on lastelukkudega reguleerimisnupud (toimivad ka ägedamate leegikeerajatest vanavanemate puhul). 1L vee saab keema kuni kümne minutiga ning gaasikulu oleneb valitud pliidist – näiteks üheraudse pliidi tööaeg on 1h 15 min. Leegi saab süüdata süütajaga ning toiduvalmistamine võib alata.

Minnes nüüd veel kompaktsemaks, siis autosse mahub kindlasti, kuid samas saab juba ka seljakotti pista näiteks mugava Easy Clic Plus® ühendusega matkapliidi. See on piisavalt suur, et tulla toime laia poti või panniga, kuid on olemuselt väiksem, et ka kõige väiksemate matkahuviliste musklijõud sellest kenasti üle käiks. Laste puhul on see variant kergemate gaasipõletitega võrreldes kindlasti stabiilsem tänu oma neljale suurele eemaldavale jalale, kuid silma võiks pisemate seltskonnas siiski rohkem peal hoida. Tänu anumatugede olemasolule on võimalik valmistada sööki ka suuremale seltskonnale ja 1 liiter vett läheb keema juba 3 minuti ja 10 sekundiga. Leek on mugavalt reguleeritav ning kui truu sõber on oma töö ära teinud, saab teda hoiustada kandekotis.

Gaasipõletid

Kui on siiski soov matkale minnes kogu kraam seljakotis kaasa vedada, siis tuleb sobiv söögisoojendaja valida gaasipõletite seast. Nende valikust võiks välja tuua ämbliktüüpi põletid, mis on üsna maadligi ning seega stabiilsemad kui gaasipurgi otsa keeratavad põletid. Pikk painduv metallist voolik muudab suuremate gaasiballoonide kasutamise eriti lihtsaks ning kui tootel on elektriline süütaja, võimaldab see ekstra paki tikke koju jätta. Eelnevatest on see variant kõige kompaktsem ning pigem ideaalne juba selleks, kui käsil on jalgsimatk ning kaal ja ruum liigutavad kaalukausi oma poolele.


Artikkel avaldatud 28.05.2020 | Viimane uuendus 05.05.2023

Autor | 2023-05-05T15:16:45+00:00 mai 5th, 2023|Campingaz, Matkapliidid gaasile|0 Kommentaari