Suunto 9 on sobilik spordikell avavee ujujale.

/, Suunto/Suunto 9 on sobilik spordikell avavee ujujale.

Suunto 9 on sobilik spordikell avavee ujujale.

Ultraujuja Teet Daaniel on mees, kes ujus esimese eestlasena üle La Manche väina. Avavee ujuja vajab heaks ja turvaliseks soorituseks hea varustust s.h. vees töötavat töökindalt spordikella. Suunto 9 on see kell, mis rahuldab ultramehe vajadusi. Palusin Teedul kirjeldada lühidalt, miks talle sobib Suunto kell ja mis on olulisemad omadused, mida ta vajab.

Reaalajas tagasiside

Ujudes palju maailmameredel ja ookeanides, on tähtis, et saaksid ka tulemusi näha fikseeritult ja talletatult, ning saada pidevat tagasisidet reaalajas toimuvast. Ma pole küll kaua Suunto kella omanud, kuid juba esimestel kordadel olin kella üle rõõmus. Eelmist teise nimega kella kandes, jooksis see kõige olulisematel hetkedel kokku ja tulemus jäigi fikseerimata. Suunto kellaga seda juhtunud pole ja vaevalt, et juhtubki.

Ujumisdistantsi mõõtmine

Distantsi mõõtmine GPS vahendusel avavees. Väga mugav on peale koormust seda Suunto programmiga järgi vaadata, sest sellest teekonnast tehakse video ja saab seda ka kõikidega jagada.

Automaatne stop ja uuesti käivitamise funktsioon

Teiseks heaks omaduseks on automaatne stop ja uuesti käivitus süsteem. Olles distantsil ja jäädes seisma, jääb ka kellal tikksuv aeg hetkega seisma ja kui jätkad liikumist, jätkab ka kell automaatselt. Eriti vajalik just avavees ujumisel, kus tihti ei tule kell käepeal meelde ja aega mõõdetakse valesti kui see pausidel ei seisatu.

Bassein ujumisel kehtib sama, et saab teha pausid ja jätkamised automaatseks, et ise ei pea fikseerima nupust iga seeria lõpus. Kolmandaks heaks omaduseks on ujumise ajal tõmmete arvu lugemine, seeriate näitamine, hetke ja kogu distantsi näitamine ja palju muud, mida saad kellale ise ette anda. Olen saanud läbi selle palju mugavust juurde ja rohkem keskenduda kõige olulisemale. Kui sul läheb meelest kella aegasid ja pause fikseerida, siis Suunto kell muretseb selle eest ise ja teeb seda sind tülitamata.

Vee temperatuuri näitamine

Oluliseks omaduseks on vee temperatuuri näitamine. Minu jaoks on oluline, mis temperatuuriga vesi hetkel on, kuna pean väga külmades tingimustes ujuma ja seetõttu vajan täpset temperatuuri, et see enesetundega kokku viia.

Loomulikult on sellel kellal veel väga palju häid funktsioone, mida paljudel erinevatel spordialadel rakendada ja saad kõik oma liikumised kenasti fikseerida ja energiakulu kokku lugeda.

Julgen kindlalt soovitada Suunto 9 kella, sest tean, et on truu kaaslane minu treeningutel ja ei vea vajalikel hetkedel alt.

Looga seotud tooted

Suunto 9 MATKaSPORDIST

Suunto 9

Voolujooneline, kauakestva akuga GPS spordikell, mis mõõdab randmelt pulssi ja sobib suurepäraselt ultra jooksudeks ja kestvusspordi aladele.

Suunto 9 baro MATKASPORDIST

Suunto 9 Baro valge

Nutika akusüsteemiga GPS kell, mis mõõdab randmelt pulssi ja sobib suurepäraselt ultra jooksudeks ja seikluslikuks multispordiks. Saab ka kasutada pulsivööd, mis tagab täpsema mõõtmise ja võimaldab kella kasutada ka riiete või kalipso peal.

Autor | 2019-07-15T11:01:24+00:00 mai 15th, 2019|GPS spordikellad, Suunto|, , |0 Kommentaari