Tuhande osalejaga matkasari saab juurde eksklusiivse matkatee Tšiilis

/, Jutud/Tuhande osalejaga matkasari saab juurde eksklusiivse matkatee Tšiilis

Tuhande osalejaga matkasari saab juurde eksklusiivse matkatee Tšiilis

Igal aastal tuhandeid inimesi matkama viiv Fjällräven Classic matkaürituste sari avab kahekümnenda tegutsemisaasta puhul uue marsruudi Tšiilis ning naaseb pärast aastast pausi tagasi Inglismaale. Krõbedatest, kuni viiesaja euroni küündivatest piletihindadest hoolimata müüdi kõik tänavused matkad välja vähem kui nädalaga.

Kokku toimuvad Fjällräven Classicu matkad sel aastal seitsmes riigis: Rootsis, Taanis, Saksamaal, USAs, Koreas, Inglismaal ning esmakordselt ka Tšiilis. Populaarse matkaürituste sarja eesmärk on pakkuda kogenud matkajale võimalust tutvuda uute radadega ja algajale matkasellile turvalist keskkonda ja igakülgset tuge.

Kõige esimene, pikem ja ka populaarsem matkarada on Rootsis. Seitsme päeva ja 110 kilomeetri pikkusest jalgsimatkast läbi Rootsi Lapimaa metsiku looduse võtab igal aastal osa rohkem kui kaks tuhat inimest. Kivine, järskude tõusude ja langustega rada ei ole kerge, ometi tullakse Rootsi mägede ja Classicu matka kogemiseks samale rajale korduvalt tagasi.

Fjällräveni matkaürituste juht Carl Haraldi sõnul muudab Classicu matkad eriliseks võistlusmomendi puudumine. “Nii nagu matkal ikka, on ka igal Classicu marsruudil kindel algus ja lõpp-punkt, aga kui kiiresti keegi selle läbib, on igaühe enda valida. Sealjuures kehtivad siiski ühesed matkareeglid – ööbimine toimub telkides ning iga osaleja kannab matka vältel oma seljakotti ja varustust ise,” sõnas Harald.

Pileti hind hõlmab endas matkatoitu ja matkagaasi ning rajale hajutatult kontrollpunkte, kus saab täiendada toiduvarusid ja gaasi ning nautida vastavalt päevale sooja kohvi, teed ja väikest vahepala. Matkateed on hästi ja turvaliselt markeeritud, telkimiseks on loodud eraldi telkimisalad ning osalejatega koos matkab rajal ka vabatahtlikest koosnev tiim, kes aitab osalejaid nii jalavillide plaasterdamise kui pakub tuge muu vajalikuga.

Sel aastal esmakordselt toimub Fjällräven Classic ka ikoonilises Patagoonia matkapiirkonnas Tšiilis. See ainulaadne nelja päeva ja 74-kilomeetrine matk viib detsembrikuus matkajad läbi Lõuna-Patagoonia vahelduva maastiku. Matkatee kulgeb läbi eramaa ning avatakse eksklusiivselt Fjällräven Classicu matkaürituseks.

„Igal aastal näeme rajal igas vanuses inimesi – rõõmsaid pensionäre, algklasside juntsusid koos oma vanematega ja noor emasid, kes kannavad kõhu- või seljakotis oma beebisid. Matkale tullakse koos sõprade, koerte ja isegi kassidega ning on ka soolomatkajaid, kes aga üldjuhul leiavad rajalt sõbrad kogu eluks,“ lisas Harald.

Kuigi Fjällräven Classicu piletid müüdi sel aastal välja vähem kui nädalaga, tasub huvilistel ühineda Fjällräven Classicu Facebooki grupiga, kus võib matkapileteid järelturult veel leida.

Sarnasel kontseptsioonil toimub tänavu ka Hiiumaa Loodusmatk, mis viib osalejad mai lõpus, 24.-26. mail osalejad kolme päeva ja neljakümne kilomeetri pikkusele rännakule ümber Kõpu poolsaare. Programm pakub looduses liikumisele lisaks ja kultuuri ja meelelahutust.

Fjällräven Classicu matkad kronoloogilises järjekorras:

  • Fjällräven Classic Taani. 3.-6. juuni 2024. Kolme päeva ja 72 kilomeetri pikkune kultuurne matk mööda Taani pikimat Øhavsstieni matkarada. Rajale jääb mitmeid ajaloolisi losse, mõisaid ja kirikuid.
  • Fjällräven Classic USA. 23.-26. juuli 2024. 3 päeva ja 51 kilomeetri pikkune matk läbi Colorado kaljumäestiku ja Arapho Roosevelti rahvusmetsa.
  • Fjällräven Classic Rootsi. 9.-16. august 2024. Seitsme päeva ja 110 kilomeetri pikkune matk Rootsi Lapimaal. Tegu kõige pikema ja populaarsema Classicu matkaga, kust võtab igal aastal osa rohkem kui kaks tuhat inimest.
  • Fjällräven Classic Inglismaa. 17.-20. september 2024. Kolme päeva ja 40 kilomeetri pikkune matk Inglismaa Lake District rahvuspargi. Inglismaal jääb rajale riigi kõrgeim tipp, 978 meetri kõrgune Scafell Pike.
  • Fjällräven Classic Saksamaa. 25.-27. september 2024. Kolme päeva ja 60 kilomeetri pikkune matk läbi Baierimaa maastiku. Tegu on Classicu sarja ühe keerulisema rajaga, millele lisavad väljakutseid muutuvad ilmaolud, kuid õige ettevalmistusega saab sellega hakkama igaüks, kes jaksab ühe päevaga matkata 20-kilomeetrise distantsi.
  • Fjällräven Classic Korea. 16.-19. oktoober 2024. Kolme päeva ja 56 kilomeetri pikkune matk maalilisel Jeju saarel Koreas. Matkale jääb ka Korea kõrgeim, 1947 meetrini ulatuva Hallasani mäe tipp.
  • Fjällräven Classic Tšiili. 2.-6. detsember 2024. Nelja päeva ja 74 kilomeetri pikkune matk läbi ikoonilise Patagoonia piirkonna Tšiilis. Sel aastal esimest korda Tšiilis toimuva Fjällräven Classicu rada kulgeb läbi eramaa ning avatud eksklusiivselt ainult käesolevale matkale.
Lisainfot Fjällräven Classicu matkade kohta leiab siit: https://experience.fjallraven.com/classic.
Autor | 2024-04-24T11:48:11+00:00 aprill 24th, 2024|Fjällräven, Jutud|0 Kommentaari