Viis tegevust lumeta talves

/, Nõuanded, Uncategorized @et/Viis tegevust lumeta talves

Viis tegevust lumeta talves

Jaanuarikuu on käes, kuid lund ei paista kusagilt. Suusad ja kelgud seisavad nurgas jõude. Kuid Sina ära kükita toanurgas ninapidi arvutis või televiisoris! Riietu vastavalt ilmale, pane selga tuulekindel ja vettpidav jope ning jalga mugavad veekindlad matkasaapad. Ära unusta sealjuures ka sooje sokke ja sooja pesu. Võta kaasa võileivad, lõkkel küpsetamiseks vorstid ja soe jook. Pere ja sõbrad kaasa ning lähme õue. Eestimaa on ju nii ilus ka siis kui lund ei ole.

Siit postitusest leiad 5 põnevat soovitust, mida teha väljas kehva talveilma korral.

1. Lähme õue!

Kuna lund pole suusatamiseks piisavalt, siis saab enamuses Eesti linnades teha vaid kuiva suusatrenni. Eesti Terviserajad ootavad sind liikuma üle Eesti. Jooksma, kepikõndima või sõbrannadega lihtsalt jalutama. Lume puudumisel ja soojadel temperatuuridel on ka omad plussid – väljas ei ole libe.

Kelle jaoks mööda rada trampimine ilma ärevama tegevuseta on igav, neile on välja pakkuda discolf – ideaalne moodus enda liigutamiseks talvehooajal. Kusjuures samaaegselt enda liigutamisega saab ka meelt lahutada. Kogu sõpruskond kokku ja mõnus päev koos võistusliku mänguga saabki värskes õhus veedetud. Discgolf pakub ju nii palju erinevaid emotsioone. Discgolfi varustus on muide soodne, ketta hinnad jäävad vahemikku 10-16 eurot ja alustamiseks piisab ainult ühest kettast. Nimekirja Eesti discgolfiradadest leiad SIIT.

2.Lähme matkarajale!

Jäta selja taha linnakära ning mine loodusesse. Sa saad valida kerge jalutuskäigu või enam pingutust nõudva raja. Head inimesed on sulle kokku pannud nimekirja Eesti ilusamatest matkaradadest. Vaata nimekrja matkaradest SIIT. Matkarajad juhivad sind läbi metsade, rabade ja soode, mööda ranna- ja puisniite kuni kaunite liivarandadeni mere ääres. Kindlasti leiad siit ideid veeta üks kena päev koos pere või sõpradega looduses. RMK matkaradade kõrval leiad ka lõkkekohad, kus saad nooremale generatsioonile lõkke süütamist õpetada ning lõunaks lõkkel vorsti grillida. Uus ja moodne tegevus on muide lõkkel pitsakivil pitsat küpsetada. Loe pitsakivist lähemalt SIIT ja proovi kindlasti ise järgi. Parimad maitsed metsas on garanteeritud. Super vidin!

3.Lähme matkaretkele!

Kui ei ole kellegagi matkarajale minna, siis saab minna juhendatud räätsa- , raba- või jalgsimatkale. Uus põnev moodus retkele minna on FAT tõukerattamatkad.  Tõukerattasõit on ju lõbus, jõukohane ja kergesti õpitav kõigile ning pakub ka omamoodi elevust. Matkaretkede pakkujad pakuvad erineva tasemega retki erinevatesse Eestimaa põnevatesse paikadesse. Sinu ülesandeks on endale sobiv matk välja valida, matkale registreeruda ning õigel ajal õiges kohas koos varusokkidega valmis olla. Mitmekesise sisuga matku pakuvad Elamusretked, HikingEstonia, Loodusturism OÜ, Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus ning ka paljud teised. Matkad toimuvad nii suurtes metsades, mererannikutel, rabades kui ka järvede ja jõgede vahel. Sellist matka juhib matkajuht ning liigutakse koos. Retked toimuvad tihti ka kohtades, kuhu sa omal algatusel võib-olla ei satukski.  Oleme sulle kokku pannud nimekirja erinevatest Eestis toimuvatest matka- ja spordiüritustest ning püüame seda ka jooksvalt täiendada. Vaata nimekirja SIIT.

Omadega rabas

4.Lähme miniseiklusele!

Vot see on suurepärane võimalus panna oma argirutiin pausile ning minna seiklema ka töönädala sees. Mida täpsemalt  miniseiklus  tähendab sellest saad lähemalt lugeda SIIT. Põhiline – ole spontaanne! Haara kaasa oma pere, sõbrad või töökaaslased. Tuleb tuju ja ongi minek. Kuna ilmad on ju soojad ja lund ei ole, siis miks mitte minna peale tööd linnast välja ja teha üks lõkkeõhtu metsasoos. Ja hommikul tööle tagasi. Värskest õhust punetavate põskedega. Lase oma fantaasial lennata ja tee ära! Kuidas tubli MATKaSPORTLANE Liia keset püha jõuluaega miniseiklusel käis saad lugeda SIIT.

miniseiklus

5. Lähme jalgsimatkale!

Pikalt planeeritud lumine suusamatk on edasi lükatud teadmata kaugusesse. Aga mis siis. Metsad , järved ja jõed on ikka oma koha peal alles. Matkamine on ju aktiivne puhkus looduses olenemata ilmast. Muuda suusamatk mõnepäevase ööbimisega jalgsimatkaks. Pane paika marsruut, leia omale sobivad kaaslased, paki kokku matkakott kõige vajalikuga ning asu teele! Külmakraade karta pole ju vaja. Pigem võib vihm olemise märjaks teha, kuid õige varustus ja hea tuju ei riku loodusest saadavat positiivset emotsiooni.

Vali välja milline õueminek on sulle kõige sobivam ning asu teele. Vahet ei ole kas teed jalutuskäigu terviserajal või matkad raske seljakotiga Eesti metsas. Alati võib sinu tee peale jääda midagi erilisti: jaanuarikuus õitsev sinilill või uniselt ringi koperdavad siilid ja mägrad. Loodetavasti karu siiski magab. Võib ka juhtuda, et sajab vihma ning puhub tugev tuul. Kuid õige riietus ja jalatsid päästavad päeva. Punased põsed ja säravad silmad saad veel pealekauba. Ja neid matkajutte, mida pärast teistele rääkida. Mis kõik juhtus ja mis veel peaaegu juhtunud oleks. Emotsioonid on need mis loevad.

Õues näeme!


Kasulikud lingid:

Eesti Terviserajad – https://terviserajad.ee/

RMK Loodusega koos matkarajad – https://www.loodusegakoos.ee/

55 kaunist matkarada – https://elustilist.ee/55-kaunist-matkarada/

Eesti discgolfirajad – https://www.discgolfirajad.ee/

MATKaSPORT ürituste kalender – https://matkasport.ee/blogi/uritused/

Autor | 2020-08-31T09:06:12+00:00 jaanuar 2nd, 2020|Matkamine, Nõuanded, Uncategorized @et|0 Kommentaari

Lisa kommentaar