ÜLDINE

Ostutingimused kehtivad:

 • MATKaSPORT OÜ (MATKaSPORT) müügikeskkonnast www.matkasport.ee (e-poes) toodete ja teenuste ostmisel.
 • poest tasutud ja kaupa proovimata transpordiga koju saadetud toodete ostmisel.

MATKaSPORT OÜ (MATKaSPORT),
registrikood 10042347,
Tondi tn 17, Tallinn  
e-pood@matkasport.ee,
tel. 6 813 145.

Ostutingimustes eristame Kliente (juriidiline ja füüsiline isik) ja Tarbijaid (füüsiline isik) tulenevalt erinevate seadustega neile antud ostjate õigustest.

Lisaks käesolevatele tingimustele reguleerivad e-poe vahendusel ostetud toodete käsitlemisel tekkivaid õigussuhteid Eesti Vabariigi seadused.

MATKaSPORT võib muuta ostutingimusi, toodete ning teenuste hindasid tulenevalt turu muutustest ja parema teeninduse vajadusest. Muudatused kajastuvad e-poe avalikus keskkonnas. Ostutehingule rakendatakse ostu toimumise hetkel kehtivaid tingimusi ja hindu.

Toodete valik, hinnad ning allahindlused võivad erineda MATKaSPORT jaekaupluste kaubavalikust, hindadest ning allahindlustest.

 

KAUBA HIND JA TOODETE KIRJELDUSED

Toote lehel on toodud toodete hinnad, mis sisaldavad Eesti Vabariigis kehtivat käibemaksu.

Toodete hinnale võib lisanduda vastavalt Kliendi poolt valitud kohaletoimetamise viisile ja ostu summale kohaletoimetamise tasu.

Toote müügilehel on toodet kirjeldav üldinfo. Samuti võib toote lehel olla toote spetsifikatsioon, teiste kasutajate arvamused ja kasulikud nõuanded toote või teenuse kasutamiseks.

 

TELLIMUSE ESITAMINE JA KOJU SAADETAVAD TELLIMUSED

Klient valib e-poes toote või tooted (või teenused) ja lisab need Ostukorvi.

Ostutellimuse vormistamiseks palume Kliendil sisestada küsitud andmed ning sooritada makse. Peale makse sooritamist saadab süsteem Kliendile tellimuse kinnituse e-postiga. Arve saadame kliendile koos kaubaga.

MATKaSPORT hakkab tellimust täitma peale kliendi soortitatud makse kinnituse saamist.

Kui mingil põhjusel selgub, et MATKaSPORT ei saa tellimust täielikult või osaliselt täita, siis võtame kliendiga ühendust edasisteks tegevuste kooskõlastamiseks. Kokkuleppel kliendiga kas tühistame tellimuse või täidame tellimuse osaliselt.

Väljapoole Eestit võtame ostutellimusi vastu e-postiga e-pood@matkasport.ee. Eestist välja kauba saatmiseks teeme eraldi kalkulatsioonid.

Kliendil on poest võimalik osta ja tasuda toote eest, mida ei ole poes kohapeal proovimiseks/ tutvumiseks olemas, aga on olemas MATKaSPORDi laos.

Kaubad saadetakse kliendile postiautomaadi või kulleri vahendusel.

 

MAKSEVÕIMALUSED

E-poes sooritatud ostude eest tasub Klient 100% ettemaksuna.

Tellimuste eest saab tasuda Eesti pangalinkidega (Swedbank, SEB, Nordea, Danske, Krediidipank, LHV Pank) Maksekeskus AS vahendusel.

Tasumine toimub väljaspool e-poodi turvalises Maksekeskus AS interneti keskkonnas.
MATKaSPORDIL puudub ligipääs Kliendi panga ja krediitkaardi andmetele.

Peale kauba eest tasumist saadetakse Kliendile e-posti teel ostutellimuse kinnitus.

MATKaSPORDI “MatkaRaha” kinkekaartide ja muude kupongidega ei saa e-poes tasuda.

MATKaSPORDI e-poes ei kehti püsikliendi programmi soodustused poe käivitamise hetkel (funktsionaalsus loomisel).

Poes tasutud ja koju saadetate tellimuste eest tasutakse 100% ettemaksena pangakaardiga või sularahas poes kohapeal.

 

TOODETE KOHALETOIMETAMINE

MATKaSPORT toimetab e-poest ostetud Tooted kohale Eesti Vabariigi piires.

MATKaSPORT toimetab Tooted väljapoole Eestit eraldi transpordi kalkulatsiooni ja tellimuse alusel, mis on esitatud e-posti aadressil e-pood@matkasport.ee.

Toodete kättesaamiseks saab klient valida

 • Omniva pakiautomaatide,
 • Itella SmartPOST pakiautomaatide,
 • MATKaSPORDI kulleri vahel või
 • tulla ise tema poolt määratud MATKaSPORDI poodi.

Juhul kui klient soovib tellimust saada kätte pakiautomaadist ning tellimuses on rohkem kui 1 toode, võib tellimus kliendile jõuda mitme saadetisena. Saadetised võivad pakiautomaati jõuda erinevatel päevadel.

MATKaSPORDI poodide aadressid:

 • MATKaSPORT Ülemiste - Suur-Sõjamäe 4, Tallinn; Ülemiste Keskus
 • MATKaSPORT Rocca - Paldiski mnt.102, Tallinn; Rocca Al Mare Keskus
 • MATKaSPORT Järve - Pärnu mnt 234, Tallinn; Järve kaubanduskeskus
 • MATKaSPORT Pärnu - Aida tn.7, Pärnu; Pärnu Keskus
 • MATKaSPORT Tartu - Ringtee 75, Tartu; Lõunakeskus
 • CAMPINGAZ grillisalong - Tondi 17, 2. korrus, Tallinn

 

Reeglina tasub Klient Toodete kohaletoimetamisega kaasnevad kulud.

Omniva pakiautomaati tellides 2,99 €

Itella SmartPOST pakiautomaati tellides 2,99 €;

MATKaSPORDI kuller tellides 5,50 €;

MATKaSPORDI poodi tellides 0,00 €

MATKaSPORT toimetab ostetud Tooted Kliendile reeglina 3-4 tööpäeva jooksul.

Kui ostusumma on suurem kui 89 eurot ja tellimuses ei ole tooteid, mille kaal ei ületa 20kg, siis pakiautomaati tellides on see kliendile tasuta.

Kui tellitud toode on suuremõõtmeline*, toimetatakse kaup Kliendile kulleriga või saab need kätte Kauplusest, milles tooted ostu hetkel asuvad.

*Suuremõõtmeline toode - kaal üle 20kg või ühe külje pikkus üle 120cm.

 

TAGANEMISE ÕIGUS, TOOTE TAGASTAMINE, TOOTE VAHETAMINE JA TAGASIMAKSED

Tarbijal on õigus põhjust avaldamata ostutehingust taganeda 14 kalendripäeva jooksul, saates MATKaSPORDILE taganemisavaldusega e-kirja. Taganemisavalduse saab allalaadida MATKaSPORT veebilehelt (laadi alla). Toodetega kaasa pandud taganemisavalduse trükitud versiooni võib täita käsitsi ja saata fotokoopia MATKaSPORDILE e-pood@matkasport.ee.

Taganemisavalduse kättesaamist kinnitame tagasi saadetava e-kirjaga.

Tarbijal palume MATKaSPORDILE toote tagastada 14 kalendripäeva jooksul arvates taganemisavalduse esitamise päevas.

Toodete tagastamiseks võib Tarbija kasutada nii postiautomaati kui kulleri teenust saates toote

 • MATKaSPORDI Pärnu poodi aadressil Aida tn. 7, Pärnu.
 • Itella SmartPOST pakiautomaati Pärnu Keskuses, teavituse mob. 5680 0985.
 • Omniva pakiautomaati aadressil Pärnu Port Artur 2, teavituse mob. 5680 0985.  
 • Tooted võib tuua ka ise MATKaSPORDI poodi Tallinnas (Rocca Al Mare keskus, Ülemiste keskus või Järve keskus) Tartus (Lõuna keskus) või Pärnus (Pärnu keskus). Poodide täpsed aadressid www.matkasport.ee

Ostutehingust taganemisel tagastab MATKaSPORT Tarbijale tema poolt tasutud summad, sh Toote Tarbijale kohaletoimetamise tasu. Tagastatav summa kantakse Tarbija kasutatud pangakontole hiljemalt 14 päeva jooksul peale toote jõudmist MATKaSPORTI. MATKaSPORDIL on õigus, aga mitte kohustus tasutud summade tagastamisega viivitada seni, kuni Tarbija on toote tagastanud või esitanud tõendi toote tagastamiseks üle andmise kohta postiasutusele või kullerile.

Taganemisõiguse kasutamisel kannab Tarbija kõik toote tagastamisega seotud otsesed kulud (N: MATKaSPORTI toimetamise tasu).

Kui Tarbija soovib Toodet vahetada või asendada, siis palub MATKaSPORT Tarbijal täita Tootega kaasas oleva taganemisavalduse. Taganemisavalduse koos Tootega palume saata MATKaSPORTI ja taganemislehe koopia võib saata tagastamise infoga e-postile info@matkasport.ee.

Toote tagastamise ja vahetamise eelduseks on täiesti kasutamata ning komplektne toode, millel on alles kõik originaaletiketid, originaalpakend ja muud saadetisega kaasas olnud dokumendid. Tagastatav toode peab näima kui uus toode. Tagastatavale tellimusele peab olema lisatud ka Tarbijale väljastatud arve.

Tagastamisõigus ei kehti kaupadele, mis riknevad või vananevad kiiresti. N: perioodiliselt ilmuvad ajakirjad jms. trükised; audio- ja videosalvestused kui tarbija on ümbrise avanud; suletud pakendiga asjad, mis ei ole kõlblikud tagasisaatmiseks tervisekaitse või hügieenilistel põhjustel, kui pärast kohaletoimetamist on pakend avatud s.h. kosmeetika, toidud ja keemiatooted.

Tarbijal on võimalik Toode välja vahetada 14 päeva jooksul pärast selle kättesaamist, kui tellitud toote suurus ei sobinud. Toodet võib välja vahetada ka MATKaSPORDI  poes.

Toote vahetamise või asendamise korral kannab Tarbija kõik toote tagastamisega seotud otsesed kulud (N: MATKaSPORTI toimetamise tasu), välja arvatud juhul, kui tagastatav toode ei vasta tellitule. Uue asendus või vahetatud toote saadab MATKaSPORT Tarbijale tasuta.

Vahetusõigus kehtib ühe korra tehingu kohta. Vahetatud toodet ei saa teistkordselt vahetada.

Kui MATKaSPORDILE tagastatud toodet ei ole võimalik välja vahetada (N: Tarbija soovitud suuruse puudumise tõttu), siis võtab MATKaSPORT Kliendiga ühendust ja pakub lahenduse kas alternatiivse Toote soovituse või raha tagastamise näol.

 

TARBIJA PRETENSIOONIDE ESITAMINE JA VASTUTUS

Pretensiooni esitamise õiguse kasutamiseks tuleb kirjutada e-pood@matkasport.ee või pöörduda MATKaSPORDI kauplustesse. MATKaSPORDI teenindajad juhendavad, kuidas kõnealuse toote puhul edasi toimida.

Tarbijal on õigus pretensiooni esitada kauba või osutatud teenuse kohta, kui see ei vasta ostutehingu tingimustele, kahe (2) aasta jooksul alates kauba kättesaamise kuupäevast.

Pretensioonide esitamise aluseks on ostu tõendav dokument.

Kirjalikule kaebusele vastame 15 päeva jooksul. Juhul kui selle aja jooksul ei ole võimalik kaebust lahendada, teavitatakse Tarbijat sellest kirjalikult, määrates uue mõistliku aja.

Tarbija ja MATKaSPORDI vahel tekkinud erimeelsused lahendatakse läbirääkimiste teel. Kokkuleppe mittesaavutamise korral on Tarbijal õigus esitada avaldus vaidluse lahendamiseks vaidluste kohtuvälisele üksusele Tarbijavaidluste komisjoni, Pronksi 12, 10117 Tallinn või maakohtule.

 

ISIKUANDMETE TÖÖTLEMINE

E-poe tellimuste keskkonnas säilitatavaid andmeid Kliendi ja tema tellimuste kohta käsitleb MATKaSPORT konfidentsiaalse informatsioonina seadusest tuleneva rangusega. MATKaSPORT ei avalda talle teatavaks saanud isikuandmeid kolmandatele osapooltele.

Andmeside Kliendi ja pankade ning kaardimaksekeskuse vahel on krüpteeritud, mis tagab Kliendi isikuandmete ja pangarekvisiitide turvalisuse. MATKaSPORDIL puudub ligipääs Kliendi konfidentsiaalsetele panga- ja maksekaardi rekvisiitidele.

MATKaSPORT kogub ning töötleb andmeid järgmistel eesmärkidel: ostuanalüüside ja kokkuvõtete tegemiseks, Kliendile pakkumiste tegemiseks ja ka Kliendi rahulolu küsitluste korraldamiseks.

Kliendi isikuandmeid töötleb MATKaSPORT vastavalt isikuandmete kaitse seaduse nõuetele.

 

Täpsemalt saab MATKaSPORDI privaatsustingimustest lugeda siit.

 

 

 

Viimati muudetud 24.05.2018

Toode on lisatud soovinimekirja
Toode lisatud võrdluseks

Me kasutame küpsiseid. Kui te jätkate selle saidi kasutamist, eeldame, et olete sellega rahul.