1. ÜLDSÄTTED

1.1  MATKaSPORDIe-poe müügitingimused (edaspidi: tingimused) kehtivad internetiaadressil  www.matkasport.ee  asuvast ostukeskkonnast  (edaspidi: e-pood) ostmisel.

1.2 Tingimused kehtivad õigussuhetele, mis tekivad kliendi (edaspidi: Klient) ja e-poe omaniku MATKaSPORT OÜ (edaspidi Müüja) vahel seoses e-poest toodete ostmisega.

1.3 Lisaks käesolevatele tingimustele reguleerivad e-poe vahendusel ostetud toodete käsitlemisel tekkivaid õigussuhteid Eesti Vabariigi seadused.

1.4 Müüja andmed:

MATKaSPORT OÜ (MATKaSPORT),
registrikood 10042347,
Tondi tn 17, Tallinn
e-pood@matkasport.ee,
tel. 6 813 145.

1.5 Müüjal on õigus ühepoolselt muuta e-poe kasutustingimusi ja hindu. Müüja annab muudatustest teada interneti lehel www.matkasport.ee. Kui Klient esitas tellimuse enne muudatuste jõustumist, rakendatakse tehingule tehingu toimumise hetkel kehtivaid tingimusi ja hindu.

2. KAUBA HIND JA TOODETE KIRJELDUSED

2.1 Kõik e-poe toodete hinnad sisaldavad 20%-list käibemaksu ning on esitatud eurodes.

2.2Toodete valik, hinnad ning allahindlused võivad erineda MATKaSPORT jaekaupluste kaubavalikust, hindadest ning allahindlustest.

2.3  Kliendile kehtivad hinnad, mis on  e-poes avaldatud  tellimuse tegemise hetkel, v.a juhtudel, kui  toote  vale hind avaldati tehnilise vea või rikke tõttu või kui Klient pidi aru saama, et tegemist on veaga (ilmselgelt vale müügihind).

2.E-poe tooted on reeglina olemas laos või müüja jaekauplustes. Toodete saadavust ei tagata, kuna laoseis võib tehniliste probleemide tõttu olla ekslik.

2.5 Toodete hinnale võib lisanduda vastavalt Kliendi poolt valitud kohaletoimetamise viisile ja ostu summale transpordi tasu.

2.6 Toote müügilehel on toodet kirjeldav üldinfo. Samuti võib toote lehel olla toote spetsifikatsioon, teiste kasutajate arvamused ja kasulikud nõuanded toote või teenuse kasutamiseks.

3. TELLIMUSE ESITAMINE

3.1 Tellimusi saab esitada e-poes registreeritud kasutajana sisse logides või anonüümse Kliendina.

3.2 Klient valib e-poes toote või tooted ja lisab need ostukorvi.

3.3 Klient sisestab küsitud andmed ja valib sobiva kohaletoimetamise viisi.

3.4 Klient kontrollib ostukorvi õigsust, seejärel kinnitab ostukorvi.

3.5 Kui  Klient vajutab sobivale makseviisile, nõustub   Klient  Müüja  ostutingimustega  ning  Klient  suunatakse otse soovitud panka.

3.6 Klient tasub tellimuse eest maksekeskkonnas.

3.7 Peale makse sooritamist saadab  Müüja  Kliendile  tellimuse kinnituse e-kirjaga.

4. MAKSEVIISID

4.1 E-poes sooritatud ostude eest tasub Klient 100% ettemaksuna.

4.2  Maksmine toimub eurodes.

4.3 Tellimuse eest saab turvaliselt tasuda Eesti pangalinkide või kaardimakse abil.

4.4 Tasumine toimub väljaspool e-poodi turvalises Maksekeskus AS interneti keskkonnas.

4.5 Müüjal puudub ligipääs Kliendi panga ja krediitkaardi andmetele.

4.6 E-poes ei saa tasuda MATKaSPORDI “MatkaRaha” kinkekaartide ja muude kupongidega.

5. TOODETE KOHALETOIMETAMINE

5.1 Eesti Vabariigi piires:

5.1.1 MATKaSPORT toimetab e-poest ostetud tooted Eesti siseselt kohale reeglina 3-4 tööpäeva jooksul, pakkudes järgmisi võimalikke tarneviise:

  • Omniva pakiautomaat;

  • Itella SmartPost pakiautomaat;

  • DPD pakiautomaati;

  • Kullerteenus;

  • Kullerteenus (kaal üle 30kg);

  • Väljastus MATKaSPORDI kauplusest.

5.1.2  Pakiautomaati tellitud tellimustel, mille ostusumma ületab 89 eurot, on tarne tasuta. Juhul kui  Klient soovib tellimust saada kätte pakiautomaadist ning tellimuses on rohkem kui 1 toode, võib tellimus  Kliendile jõuda mitme saadetisena. Saadetised võivad pakiautomaati jõuda erinevatel päevadel.

5.1.3 Pakiautomaati mitte sobivad kaalu ja mõõduga tooted toimetatakse  Kliendile kulleriga. Erimõõduliste ja -kaaluliste toodete (pikkus üle 120 cm ja kaal üle30kg) puhul rakendub tavakullerist erinev hind.

5.1.4  Valides tarneviisi "Tulen ise järele" saate kauba kätte kauplusest, kus kaup on olemas.Palume veenduda, et olete saanud  eelnevalt  SMS kinnituse  sellest  kauplusest.  Kaup väljastatakse tellimuse numbri või isikut tõendava dokumendi alusel tellimusel  näidatud  Kliendile  või  määratud kauba saajale.Tellimusele tuleb järele tulla 3 päeva jooksul pärast  teavituse saamist.  Perioodi möödudes väljastamata  tellimus tühistatakse ning  kauba eest tasutud raha tagastatakse hiljemalt 14 päeva jooksul.

5.2 Eesti Vabariigist väljapoole:

5.2.1  MATKaSPORT toimetab  tooted väljapoole Eestit eraldi transporditasu kalkulatsiooni ja tellimuse alusel, mis on esitatud e-posti aadressil  info@matkasport.ee.

6. TOODETE TAGASTAMINE JA VAHETAMINE

6.1 Kliendil on õigus tellimusest 14 kalendripäeva jooksul põhjust avaldamata taganeda ning tellitud toode või tooted ümber vahetada või tagastada.

6.2 Toodete tagastamiseks või vahetamiseks tuleb müüjale esitada taganemisavaldus 14 kalendripäeva jooksul alates kauba kättesaamise hetkest. Täidetud taganemisavaldus tuleb saata koos tagastatud tootega müüjale.

6.3 Juhul, kui puudub võimalus 14 päeva jooksul toode tagastada, tuleb loobumissoovist  müüjat  teavitada e-maili teel, saates täpse info aadressile e-pood@matkasport.ee.

6.4  Toote tagastamise ja vahetamise eelduseks on täiesti kasutamata ning komplektne toode, millel on alles kõik originaaletiketid, originaalpakend ja muud saadetisega kaasas olnud dokumendid.  Samuti peab kaup olema samamoodi pakendatud kui saabudes ja kauba kaitsmiseks paigaldatud esemed (nt kaitsekiled), mis ei takista kauba proovimist,  peavad olemaeemaldamata.  Kui pakendit ei ole võimalik avada seda rikkumata, ei ole originaalpakendis toote tagastamine nõutav.

6.5 Kliendil on õigus tootega tutvuda viisil, nagu see on lubatud tavapärases kaupluses ning  Klient vastutab tootega tutvumisel toote väärtuse vähenemise eest, kui ta on toodet kasutanud eeltoodust muul viisil.

6.6  Juhul, kui prooviperioodil toimunud kauba kasutamine ületab tutvumiseks vajaliku mõistliku ulatuse või kui tagastatav kaup ei ole uue samalaadse kaubaga analoogses seisukorras, siis on  müüjal  õigus arvestada  Kliendile  tagastamisele kuuluvast summast ühepoolselt maha kauba väärtuse vähenemisele vastav hüvitis,  mis  määratakse kindlaks lähtudes tagastatud kauba väärtuse võimaliku vähenemise ulatusest.  Hüvitise suurusest teavitatakse Klienti esimesel võimalusel pärast hüvitise suuruse väljaselgitamist.

6.7  Tagastamisõigus ei kehti kaupadele, mis riknevad või vananevad kiiresti. N: perioodiliselt ilmuvad ajakirjadja trükised.  Suletud  pakendiga  tooted, mis ei ole kõlblikud tagasisaatmiseks tervisekaitse või hügieenilistel põhjustel, kui pärast kohaletoimetamist on pakend avatud  sealhulgas  kosmeetika, toiduained  ja keemiatooted.

6.Tooteid saab vahetada ja  tagastada:

6.8.1 Juhul, kui kohaletoimetamise viisiks oli valitud pakiautomaat saab tellimuse ümber vahetada või tagastada vastava pakiautomaadi vahendusel.  Tagastamine pakiautomaati on Kliendile tasuta.(Pakiautomaati tagastamise juhend.)

6.8.2 Kulleriga aadressile  MATKaSPORT kauplus, Pärnu Kaubamajakas, Papiniidu 8, Pärnu 80011.  Kulleri eest tasub Klient.

6.8.3  MATKaSPORDI kauplustes. Kaupluste asukohad ja  lahtiolekuajad  leiab  SIIT.

6.9  Toote kättesaamise kohta saadetakse  Kliendi e-postile kinnitus.

6.10  E-poest tellitud toote saab nii kaupluses kui e-poes ümber vahetada ainult sama toote teise suuruse vastu.  Kauba vahetusõigus kehtib ühe korra tehingu kohta.  Uue toote saadame  Kliendile vahetult pärast ümbervahetatava toote kätte saamist.

6.11  Juhul, kui  Klient on tehingust taganenud, tagastab  Müüja  Kliendile ostusumma koos kohaletoimetamise tasuga esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 14 kalendripäeva jooksul taganemisavalduse jõudmisest müüjale. Tagasimakse tehakse samale arvelduskontole, millelt ostu eest tasuti.

6.12  Juhul, kui tellimus tagastatakse osaliselt ja tellimusele on lisandunud kohaletoimetamise tasu on  Müüjal õigus tagastada kohaletoimetamiskulu proportsionaalselt tagastatud toodete arvuga.

7.PRETENSIOONIDE ESITAMINE

7.1 Kliendil on õigus pretensiooni esitada kauba või osutatud teenuse kohta, kui see ei vasta ostutehingu tingimustele, 2 aasta jooksul alates kauba kättesaamise kuupäevast. Klient kohustub müüjat teavitama kauba mittevastavusest hiljemalt 2 kuu jooksul selle avastamisest ehk esitama pretensiooni.

7.2 Müüja ei vastuta tellitud toote mittesihipärasest kasutamisest tekkinud kahjude eest.

7.3 Müüja ei vastuta tellimuse täitmisel  Kliendi poolt esitatud ebakorrektsetest andmetest tekkiva kahju või mis tahes muude tagajärgede eest, sealhulgas kohaletoimetamise viivituse eest, kui see on tingitud asjaoludest, mida müüjal ei olnud võimalik mõjutada.

7.4  Pretensiooni esitamiseks tuleb kirjutada  e-pood@matkasport.ee  või pöörduda MATKaSPORDI kauplustesse.  Pretensiooni märkida kontaktandmed, probleemi täpne kirjeldus, pretensiooni esitamise kuupäev ning lisada ostu tõendav dokument.

7.5 Kirjalikule kaebusele vastame 15 päeva jooksul. Juhul kui selle aja jooksul ei ole võimalik kaebust lahendada, teavitatakse Klienti sellest kirjalikult, määrates uue mõistliku aja.

7.6  Kliendi ja  Müüja  vahel tekkinud erimeelsused lahendatakse läbirääkimiste teel. Kokkuleppe mittesaavutamise korral on  Kliendil õigus esitada avaldus Tarbijakaitseametisse  (Endla 10A, 10112Tallinn)  vaidluse kohtuväliseks lahendamiseks  või  Harju Maakohtusse.Lisaks on kõikidele klientidele avatud e-kauplejatega tekkinud kaebuste lahendamiseks Euroopa Liidu elektrooniline keskkond ODR-platvorm (Online Dispute Resolution ehk veebipõhine vaidluste lahendamine) aadressil  http://ec.europa.eu/odr.

8. KLIENDI ISIKUANDMETE TÖÖTLEMINE

8.1  Klient annab e-poes andmeid sisestades ning vastava kinnitusega õiguse koguda ja töödelda  Kliendi isikuandmeid (Ees- ja perekonnanimi, telefoninumber, paki kättetoimetamise ja/või kodune aadress, e-posti aadress).

8.2 Müüja kasutab Kliendi poolt esitatud isikuandmeid sooritatud ostude kohta kooskõlas isikuandmete kaitse seadusega ulatuses, mis on vajalik Kliendi poolt esitatud tellimuse täitmiseks.

8.3 Müüja ei edastaKliendi  isikuandmeid kolmandatele isikutele, v.a  makseteenust osutavale Maksekeskus AS-ile ja  postiteenust pakkuvale ettevõtjale ulatuses, mis on vajalik kauba  Kliendile kättetoimetamiseks.

8.4  Müüja töötleb  Kliendi isikuandmeid kooskõlas  müüja privaatsuspoliitikaga, mis on kättesaadav:www.matkasport.ee/info/18-privaatsustingimused.

Toode on lisatud soovinimekirja
Toode lisatud võrdluseks