KEEN.BELLOWS FLEX tehnoloogia – mis siis, kui iga samm oleks kergem?

/, Keen, Matkamine, Matkasaapad, Uudised/KEEN.BELLOWS FLEX tehnoloogia – mis siis, kui iga samm oleks kergem?

KEEN.BELLOWS FLEX tehnoloogia – mis siis, kui iga samm oleks kergem?

Uurimused on näidanud, et ükskõik kui toredal matkal sa oled – viimased tuhatkond sammu tunduvad esimestega võrreldes oluliselt raskemad.  Aga miks see nii on ja kas selles osas saab midagi ette võtta?

Olete kindlasti oma vanade matkasaabaste ninaosas märganud väikesi pragusid. Need tekivad enamasti just sinna, kus on saapa väändumiskoht. Saabaste lähemal uurimisel selgus, et sellesse jalatsipiirkonda satuvad kokku mitmed üksteist katvad materjalikihid ning need tekitavad liikumisel hõõrdumist.

Olukorra parendamiseks kogunesid KEEN’i jalatsidisainerid ühise laua taha loomaks midagi sellist, mis muudaks läbi painduvuse suurendamise ja hõlbustamise ning sellele kuluva energia vähendamise seda, kuidas inimesed end matkates tunnevad.

Miks lõõts?

“Peale pikki uuringuid tundus lõõtsa-lahendus kõige mõistlikum”, kirjutab KEEN oma blogis. Sellist paindumise leevendamiseks loodud lahendust kasutatakse paljudes kohtades – olgu selleks siis bussid, lõõtspillid, sepalõõtsad või ka näiteks joogikõrred. Seesuguse lahenduse põhiomadusi ära kasutades töötatigi välja KEEN.BELLOWS FLEX.

Termoplastilisest polüuretaanist (PTU) valmistatud “lõõtsadega” jalatseid on saada kahes versioonis:

  • Ridge Flex on ikoonilise ja kestva Targhee järgi loodud nahast vastupidav matkasaabas.
  • Tempo Flex on loodud uuele kergemale matkajalatsi platvormile, keskendudes peamiselt tempokamat liikumist eelistavatele matkajatele ja looduses liikujatele.

Mõlemat saapatüüpi on saadaval nii meestele kui ka naistele ning poolkõrgena ja madalana.

KEEN BELLOWS FLEX

KEEN.BELLOWS FLEX tehnoloogiat kasutavaid saapaid on testitud erinevatel matkaradadel ning laborites ja jõutud järeldusele, et väändumis-liigutuseks kulub hinnanguliselt 60% vähem energiat ning tänu hõõrdumuse vähenemisele tundub iga matkasamm umbes kolm korda kergem. Samuti on mõlemad matkajalatsid läbinud vastupidavuse testi, mille käigus jäljendati miljoni sammu astumist vees. Test kinnitas, et termoplastilisest polüuretaanist (PTU) valmistatud “lõõtsadele” ei tekkinud sellise koormuse järel pragusid ning veelekkeid ei tuvastatud.

KEEN-is usutakse, et mida mugavamalt matkaja end looduses liikudes tunneb, seda kauemaks ta sinna jääb. Ja loodetavasti nauditakse seda uue tehnoloogia puhul veelgi enam.

Autor | 2021-04-07T08:33:40+00:00 märts 29th, 2021|Jalatsid, Keen, Matkamine, Matkasaapad, Uudised|0 Kommentaari