Nipid, mida matkale minnes silmas pidada

///Nipid, mida matkale minnes silmas pidada

Nipid, mida matkale minnes silmas pidada

Eestimaa on täis lummavaid ja salapäraseid matkaradasid läbi männimetsade ja rabalaugaste. Kauaoodatud pühade periood on nüüdseks täies hoos ning on suurepärane aeg liikuda koduseinte vahelt välja Eesti metsadesse ja rabadesse matkama. Värskes õhus liikudes on jõulupraad kergem ning nägu naerul. Selle jaoks, et Sinu jõulumatk perega eriti hästi sujuks, anname mõned nipid, mida võiksid matkama minnes silmas pidada. Kõige mõistlikum on teha enne matkale minemist veidi kodutööd ja tutvuda erinevate matkaradadega, valida endale sobivaim ja alles siis asuda seiklema. 

Riietu soojalt ja kihiliselt

Selle jaoks, et Sul jõulumatkal ikka soe oleks, tuleb korralikult riietuda. Kihiline riietus lähtub põhimõttest, et ükskõik, mida Sa teed, riided peavad aitama Sul seda mugavalt teha ning andma võimaluse ilmastikule paindlikult reageerida. Kihiline riietumine on toimiv strateegia, mis võimaldab reguleerida enda mugavustunnet. 

Esimese kihina sobib hästi soe pesu, valmistatud eelistatult meriinovillast, mis imab niiskust ning hoiab hästi kehatemperatuuri. Sooja pesu peale sobib villane kampsun ning mugavad niiskuskindlad püksid. Jalanõud võiksid olla soojad, veekindlad, mugava sisetalla ja hea haardevõimega välistallaga. Ära unusta mütsi ja kindaid! Pane pähe soe müts ja kätte kindad, et kõrvad ja näpud püsiksid ka mõnusalt soojas.

Võta kaasa termos kuuma teed ja maitsvaid snäkke

Aeg lendab looduses kiiresti ning selleks, et matka ajal kõht väga tühjaks ei läheks, varu matkakotti piisavalt vedelikku ja toitu tervele perele. Kui soovid RMK lõkkekohas grillida, siis ära unusta kaasa võtta tuletikke, et vajadusel lõke süüdata. Samuti võta kaasa ka sööginõud ja nuga. Valmista perele jõululaua toitudest maitsev võileib või tee sel aastal hoopis terve jõulusöök metsas. Võta kaasa ka termos sooja teega. Vahepaladena on hea kotti visata ka toitvaid energia- või müslibatoone, puuvilju, pähkleid ja magusasõpradele üks šokolaaditahvel.

Paki seljakott õigesti

Väga oluline on pakkida matkakott õigesti. Valesti pakitud seljakott võib kõndimise ajal valmistada kandjale ebamugavusi ning asjade kiirelt kotist kättesaamine võib muutuda võimatuks missiooniks. Kuna matkatakse lastega, siis on eriti hea, kui sa täpselt tead, kuidas ja kuhu mingid asjad tuleb pakkida, et vältida ebamugavusi.

Koti pakkimisel tuleb lähtuda kolmest märksõnast – kättesaadavus, tasakaal, kokkupakkivus. Tihti kasutatavad asjad tuleks panna üles – nt lapsele midagi näksimiseks, nuuskamis paberid, tikud või mõni muu vajaminev ese. Rasked asjad peaksid olema vastu selga, kerged asjad seljast kaugemal ning vähekasutatavad asjad koti põhjas.

Jalanõud ja räätsad

Kui tunned, et soovid matkale kaasa haarata ka lumeräätsad, siis see on superlahe idee!  Lumeräätsad sobivad suurepäraselt lumise või muud tüüpi pehme pinnasega maastikul kiiremaks ja lihtsamaks liikumiseks. Spetsiaalseid saapaid räätsade kasutamiseks vaja ei ole, piisab vaid korralikest veekindlatest matkasaabastest. See on kindlasti omamoodi kogemus tervele perele!

Miski ei saa olla mõnusam, kui võtta perekamp kokku ja koos talvist loodust avastama minna. Värske õhk ja loodus teevad hingele pai. MATKaSPORT aitab Sul hea meelega sobivad asjad matkaks valida. Soovi korral saad Sa teha seda kodust, meie e-poodi külastades, kuid poes ootavad Sind eriti usinad ja armsad kliendikonsultandid, kes aitavad Sind personaalselt. Tule perega poodi ja valime teile kõige vajalikumad asjad selle jaoks, et jõulumatk sujuks ideaalselt! 

Ootame Teid!

Autor | 2023-04-17T10:39:20+00:00 detsember 19th, 2022|Talvematk|0 Kommentaari