Icebug on esimene kliimapositiivne välijalatsite kaubamärk

/, kliimapositiivne/Icebug on esimene kliimapositiivne välijalatsite kaubamärk

Icebug on esimene kliimapositiivne välijalatsite kaubamärk

Icebug on astunud võimsa sammu, olles nüüdsest oma segmendi esimene kliimapositiivne välijalatseid tootev ettevõte.

“Kliimakriis ei oota, et saaksime ideaalseteks. Me peame tegutsema kohe!” ütles Icebug CEO David Ekelund.

Rootsi ettevõte Icebug on tootnud libedamates oludes kasutamiseks mõeldud jalatseid juba 2011. aastast. Pikalt kasvuhoonegaaside emissiooni vähendamise nimel töötanud ettevõte lubas 2018. aasta suve lõpus, et saavutavad kliimapositiivsuse aastaks 2020. Antud lubadusest alates on protsess liikunud kiirelt ning soovitud kliimapositiivsus saavutati juba 2019. aasta veebruari lõpuks.

“Lubadust andes sööstsime tundmatusse. Me ei teadnud, kas selle saavutamine võiks maksta ühe jalatsi kohta 20 senti või 20 eurot, aga teadsime, et seda tuleb teha. Loomulikult aitas sellele kaasa fakt, et panustasime paaril viimasel aastal kõvasti töökeskkonna jätkusuutlikumaks muutmisesse, ent kliimapositiivsuse saavutamine tuli kergemalt, kui me arvata oskasime,” ütles Icebug’i CEO David Ekelund.

Kliimapositiivseks olemine tähendab, et Icebug järgib ÜRO kliimamuutuste raamkonventsioon kolme lihtsat punkti:

  1. Kasvuhoonegaaside emissiooni mõõtmist läbi tootmise, transpordi ja muude tegevuste.
  2. Panustamist emissioonide vähendamisse suurimal võimalikul määral.
  3. Iga aastast kompensatsiooni vältimatu emissiooni eest vastavalt Sertifitseeritud heitekoguste vähendamise (Certified Emission Reduction) ettenähtud korrale.

Suurimaks väljakutseks on olnud tootmisest tekkivate kasvuhoonegaaside emissiooni mõõtmine. Olgugi, et täpsed numbrid hetkel puuduvad, tegutsetakse parima teadmise juures ning kliimapositiivsuse tõestamiseks kompenseerib Icebug 30% enam, kui hetke emissioonimäär ette näeb. Sellist initsiatiivi ja tegevust on tunnustanud ka ÜRO.

“Kliimamuutuste vastu võitlemine on kogu ühiskonna teema. Meil on hea meel näha, et Icebug võtab endale antud teemas liidrirolli ja rakendab kliimateadlikust kõigis oma tegevustes ning panustab kasvuhoonegaaside emissioonide vähendamise projektidesse ka globaalselt. Läbi sellise tegevuse ning teiste innustamise saame kiirendada Pariisi kliimakokkuleppe kohast liikumist globaalse kliimaneutraalse ühiskonna poole,” ütles ÜRO Globaalse kliimameetme juht Niclas Svenningsen.

Antud hetkel on Icebug ainus kliimapositiivne jalatsifirma maailmas ning ettevõtte juht David Ekelund kutsub tegudele ka teisi tootjaid:

“Meie eesmärk ei ole seda tehes hea välja näha ja meil on kasvuhoonegaaside emissioonide vähendamiseks veel palju teha. Me soovime maksimaalset efekti ning selle suudame saavutada vaid siis, kui teised järgnevad,” ütles Ekelund ja jätkas: “Kui meie suutsime oma tootmise kliimapositiivseks keerata, suudavad seda ka teised – kui nad muidugi soovivad. Kliimadebatt on olnud suunatud peamiselt poliitikute ja eraisikute vastutusele. Nüüd on aeg ettevõtetel omapoolne samm teha ning vastutus võtta.”

Loe lisa ja ühine muutustega.

Icebug Press Release 2020

Tõlkis Väino Laisaar

Autor | 2024-04-12T10:58:52+00:00 jaanuar 19th, 2021|Icebug, kliimapositiivne|0 Kommentaari