Kaua see Fjällräven sul olnud on?

///Kaua see Fjällräven sul olnud on?

Kaua see Fjällräven sul olnud on?

Kas oled mõelnud, et mida kauem ja sagedamini üht ja sama riideeset kanda, seda väiksemaks kahaneb selle tootmisest tekkinud mõju keskkonnale? Rootsi matkavarustuse tootja Fjällräven usub, et kõige vingem on luua riideid, mis peavad vastu mitte hooaja või kaks, vaid kogu elu. Selleks peavad olema riided vastupidavad, mugavad, ajatult moes, ja vajadusel lihtsasti parandatavad.

Loodusfotograaf Remo Savisaar soetas oma eepilise Fjällräveni jope 2005. aastal teise ringi poest. „Fjällräveni brändist ei teadnud ma toona suurt midagi, aga tegu oli korraliku sulejopega. Kandsin seda isegi suvel, kui päevane temperatuur oli 20, aga kukkus õhtul 5 kraadi peale. Seda kandes ei ole mul kunagi liiga külm ega liiga palav, sellepärast kutsun seda tänaseni hellitavalt oma eepiliseks Fjällräveni jopeks,” kirjeldab Remo oma esimest kogemust kvaliteetse matkariietusega.

Remo on sellesama Fjällräveni jopega matkanud nii Islandil, Siberis, Baikali ääres kui Lapimaal ning muidugi ka Eesti metsadese ja rabades. Esimesed väsimuse märgid tekkisid alles pärast kümmet aastat karmi kasutust. „See jope on saanud sõna otseses mõttes tuld kui ka kive ehk olen sellega palju lõkke ääres istunud ja kümneid kilomeetreid maha roomanud. Kokku kandsin seda neliteist pikka aastat,“ lisab ta.

Fjällräveni toodete vastupidavuses on veendunud teisedki tuntud loodusesõbrad. Metsaköögi nime all tegutseva toiduterapeudi Hele-Mai Alamaa riidekapist leiab üle kümne aasta tagasi ostetud G-1000 kangast seeliku ja vesti, mida enam ammu tootmises pole ning millele võrdväärset pole leidnudki. Loodusgiid Romet Vaino on matkanud tuhandeid kilomeetreid oma Fjällräveni Kajka seljakotiga, mida kasutab palju oma fotoretkedel, sest tugev materjal peab hästi vastu torkivatele puuokstele.

Ehe näide vastupidavusest on ka Fjällräveni ikooniline Kånkeni seljakott, mida luues ei aimatud, et sellest saab aastaid hiljem moehitt, sest algselt oli mõeldud hoopis Rootsi koolilaste rühi parandamiseks. Väidetavalt on kõige esimesed, rohkem kui nelikümmend aastat tagasi valminud Kånkeni kotid pärandatud põlvest põlve ning kasutusel veel tänaseni!

Ka Sinul on võimalus endale Fjällräveni stiilne ja vastupidav Kånkeni seljakott võita. Loosis osalemiseks:

  • Jaga meiega oma Fjällräveni eepilise riideeseme lugu
  • Pane kaasa pilt või paar, võimalusel ka video
  • Saada oma Fjällräveni esemest foto või video hiljemalt 27.05 aadressil fjallraven@hamburg.ee

Saatjate vahel läheb loosi 5 Kånkeni seljakotti meelepärases toonis. Võitjad kuulutame välja mai lõpus!

Autor | 2024-05-03T11:15:18+00:00 mai 2nd, 2024|Uudised|0 Kommentaari