La Sportiva – meid kannustab terve maailm

///La Sportiva – meid kannustab terve maailm

La Sportiva – meid kannustab terve maailm

Juba alates 1928. aastast on La Sportiva ronimis- ja matkavarustuse tootjana hoolinud keskkonnast ja inimestest. “Läbi ajaloo oleme tähelepanu pööranud kestlikule tootmisele. See on meil võimaldanud olla matkavarustuse tootjana esirinnas ning leida uuenduslikke keskkonnasäästlikke tootmislahendusi.”  Oma algusajast peale on La Sportiva keskendunud tipptasemel jalanõude ja matkavarustuse tootmisele nii mägironimiseks, jooksmiseks kui matkamiseks. La Sportiva tooted on tuntud oma vastupidavuse, mugavuse ja innovaatiliste omaduste poolest ning neid kasutavad nii professionaalsed mägironijad kui harrastajad üle maailma.

“Mägironimine õpetab, et ükski tipp pole kättesaamatu, kui ronida selleni koos meeskonnaga. Just seetõttu oleme pühendunud loodust säästva arengu süsteemi loomisele, mis põhineb viiel sambal: meie tooted, kestlik väärtusteahel, meie inimesed, keskkond, juhtimine.”

La Sportiva - meie tooted

Meie tooted

Arendame tooteid koostöös sportlastega ja lähtume oma tootearenduse filosoofias konkreetsetest nurgakividest: funktsionaalsus (kasutatav pika aja jooksul), äratuntavus, kvaliteet, uuenduslikkus, vastupidavus, jätkusuutlikkus ja tehniline tipptase.

  • Made in Italy – 78.8% meie loodud ronimissusse ja alpinismisaapaid toodetakse siinsamas Itaalias Trentinos asuvas Ziano di Fiemme vallas.
  • Funktsionaalsus – meie suur eesmärk on pikendada jalatsite eluiga. Jalatsite uuendamine ja kohandamine võimaldab toote pikaajalist kasutamist ilma, et oleks vaja soetada uut toodet. Kolmele neljast alpinismisaabaste mudelist saab panna uued tallad ning meie võrgustikus on enam kui 50 volitatud edasimüüjat, kes on varustatud originaalvaruosadega.

Kestlik väärtusteahelKestlik väärtusteahel

Meie tootmise aluseks on usaldus ja austus meie ning meie tarnijate vahel. Ka tarnijad peavad järgima meie ettevõtte põhimõtetele vastavat kestlikku majandamist.

  • Kus me asume – meie peakorter asub Itaalias Trentinos Ziano di Fiemmes, 1000 meetri kõrgusel merepinnast. Me pakume oma toodangut 72 riigis ja La Sportiva North America on meie tütarettevõte USA turu jaoks.
  • Kohalik tarne – oma toodangu tarnimiseks valime võimaluse korral kohalikud tarnijad.  Kolmekümnest peamisest tarnijast 27 asuvad Itaalias, enamik neist 300 km raadiuses meie tootmiskohast.

KeskkondKeskkond

Mäed meie ümber on midagi enamat kui lihtsalt koht või taust. Mägironimine on instinkt, kutsumus ja elustiil. Meie peakorter asub Val di Fiemmes ja meid ümbritsev keskkond annab meile iga päev inspiratsiooni.

  • Taastuv energia – 56% meie energiavajadusest kaetakse taastuvatest energiaallikatest, millest 42% on nn. päritolugarantii allikatest.  4% energiast on toodetud meie fotogalvaanilisest süsteemist ja 10% biomassist toodetavast kaugküttest.
  • Taaskasutus – 9% meie kasutatavast kummi materjalist on FriXion Eco, mis pärineb tootmisjäätmetest. 95% meie jäätmetest taaskasutatakse ja muudetakse kõrvalsaadusteks. 2022. aastal suurendasime 10% võrra taaskasutatud sünteetiliste materjalide kasutamist rõivaste tootmises.

Meie inimesedMeie inimesed

Edendame “töötajate ettevõtlus” filosoofiat – julgustades iga töötajat tundma, et ettevõte kuulub ka neile. Panustame igal aastal kohaliku kogukonna arengusse.

  • #WeAreLaSportiva – 459 inimest Val di Fiemmes on osalenud 5538 tundi mägironimise väljaõppes ja erinevatel matkadel. La Sportiva on #WelfareTrentino võrgustiku liige pakkudes seeläbi kogukonna liikmetele erinevaid hüvesid.
  • Panustamine piirkonna arengusse – oleme FiemmePERi asutajaliikmed ja toetame Società Alpinisti Tridentini, mille eesmärk on kohaliku piirkonna väärtustamine ja arendamine. Oleme rahvusvahelise organisatsiooni “1% for the Planet” liikmed ja annetame 1% oma rõivaste müügist looduskeskkonna taastamiseks.

Jätkusuutlik juhtimineJätkusuutlik pereettevõte

La Sportiva on pereettevõte ja see võimaldab meil jääda truuks oma väärtustele ja põhimõtetele. Soovime tagada La Sportiva tooteid kasutavate inimeste täieliku rahulolu.

  • Meie ettevõtte juhtimine on läbipaistev: meie eesmärk on toota kvaliteetseid ja kauakestvaid matkatarbeid. Samal ajal soovime oma ettevõtte muuta kohaks, kus inimesed naudivad oma tööd.
  • Jätkusuutlikus. Kõik meie ettevõtte valikud on keskendunud praegusele ja potentsiaalsele jätkusuutlikkusele – see on kontseptsioon, mis La Sportivas hõlmab keskkonna, majandus, sotsiaalseid ja eetilisi küsimusi. Me panustame aktiivselt loodushoidu ning oleme keskendunud CO2 heitekoguste minimeerimisele oma tootmistegevuses.
Autor | 2024-02-28T16:30:29+00:00 veebruar 27th, 2024|La Sportiva|0 Kommentaari