Häälestudes rahu ja vaikuse sagedusele, hakkab loodus end ilmutama eri vormides

////Häälestudes rahu ja vaikuse sagedusele, hakkab loodus end ilmutama eri vormides

Häälestudes rahu ja vaikuse sagedusele, hakkab loodus end ilmutama eri vormides

Tutvu Ukuga. Uku on MATKaSPORT kaupluse peatumatu hoovus, kes trotsib hingematvaid loodusmaastike nii vees, kui maismaal.

Küsisime Ukult, mida loodus on tema jaoks andnud ning miks talle nii väga meeldib looduses aega veeta.

Mida armastad looduses olles enim?

Looduses olles naudin eelkõige rahu ja vaikust. Olen täheldanud, et häälestudes end rahu ja vaikuse sagedusele, hakkab loodus end ilmutama eri vormides. Linnulaul, metsakohin, loodusmaastikud – kõik ärkab justkui ellu ja alustab sinuga katkematut dialoogi.

Mis on su lemmik aastaaeg?

Südamelähedaseim on sügis. Kaunid kontrastid, karge ja puhas õhk ja looduse etapiline värvide segunemine muudavad selle nii eriliseks. Sügisel kohtab looduses ka vähem inimesi, mis tagab rahulikuma matkamise kogemuse. Siis on tore süübida enesesse, sest nagu looduski, oleme ka meie pidevas muutuses.

Mis on kõige erilisem matk ja koht looduses, nii Eestis kui välismaal, kus oled käinud?

Eestis naudin üle kõige väikesaartel kajakiga matkamist. Eesti rannapiir on nii kaunis ja tegelikkuses on meil Eestis 2222 saart ja laidu, mis pole üldsegi vähe. Tasasel merel, mis veab sind endaga kaasa, on võimalik avastada peidetud rannikuid ja kauneid loodusmaastike.
Välismaal on kõige meeldejäävamaks kogemuseks olnud Sareki rahvuspark Rootsis. Sareki rahvusparki tuntakse ka Põhjala viimase ürgmaana, mida iseloomustab kaunis mägimaastik üle 2000 m kõrguste teravatipuliste mägede ning enam, kui 100 liustikuga.

Mis on need 5 eset, milleta sa ei läheks kunagi pikemale matkale?

Pikemale matkale võtaksin alati kaasa kvaliteetsed matkajalatsid, sest mugavad ja vastupidavad jalanõud tagavad kindla edasiliikumise ja turvalisuse erinevates maastikuoludes. Et kvaliteetselt välja puhata, võtaksin kaasa usaldusväärse telgi, mis on matkaja koduks looduses, kaitstes sind nii ilmastiku eest, kui pakkudes ka mugavust ja turvalisust. Et uni oleks magus, haaraksin kaasa sooja magamiskoti, mis säilitab kehatemperatuuri ja tagab katkematu une erinevates ilmastikuoludes. Piisavalt toiteainerikast kehakinnitust, et tagada piisav energiakogus matka jooksul ning väikese esmaabikomplekti, kuna õnnetus ei hüüa tulles ja esmaabikomplekt võib osutuda elupäästvaks abiliseks.

Mida matkamine on sulle andnud?

Matkamine on mulle andnud mitmekesiseid ja asendamatuid kogemusi ja õppetunde. Looduses viibimine ja matkamine on tugevdanud minu vastupidavust ja teritanud minu vaimu, arendanud loodustunnetust ning andnud mulle võimaluse avastada loodust oma kõige ehedamas võtmes.

Kus sa sooviksid elus ühe korra ära käia?

Kõige rohkem tõmbab mind Tierra del Fuego ja Patagoonia piirkond, mis asub Argentiina ja Tšiili lõunapoolses tipus. Seda paika tuntakse ka kui fin del mundo ehk maailmalõpuna, kuna sealt vaid 200km kaugusel asub Antarktika. Patagonia unikaalne maastik, kus kohtuvad mäed, liustikud, järved ja kõrbed on mulle alati pakkunud põnevust ja huvi.

„Häälestudes rahu ja vaikuse sagedusele, hakkab loodus end ilmutama eri vormides. Linnulaul, metsakohin, loodusmaastikud – kõik ärkab justkui ellu ja alustab sinuga katkematut dialoogi.“ – Uku Eller, matkaja ja MATKaSPORT Järve müügikonsultant.

Autor | 2023-12-08T09:53:15+00:00 detsember 8th, 2023|Jõulujutud|0 Kommentaari