Pamiiri võlusid aitab nautida üksteisele toetumine

////Pamiiri võlusid aitab nautida üksteisele toetumine

Pamiiri võlusid aitab nautida üksteisele toetumine

Tutvu Raivoga. Raivo on Järve MATKaSPORT kaupluse raudvara, kes tegutseb selle nimel, et viia Järve MATKaSPORT kõige kõrgemale tippu.

Küsisime Raivolt, mida loodus on tema jaoks andnud ning miks talle nii väga meeldib looduses aega veeta.

Mida sa kõige enam armastad looduses viibides?

Looduse jõudu ja korrapärasust, tema rikkalikku mitmekesisust ja puutumatust, kus seda veel on. Looduses olles saan välja lülituda argipäeva sagimisest ja saan olla inimesele tema loomulikus keskkonnas.

Milline on su lemmik aastaaeg ja miks?

Kindlasti kevad ja suvi, mis pakuvad rohkelt valgust, ootusrikkust ja suurepäraseid võimalusi aktiivseks tegutsemiseks. Need aastaajad pakuvad vabadust liikuda ja minna, kuhu iganes hing soovib.

Mis on olnud kõige erilisem matk ja koht, kus oled looduses käinud, nii Eestis kui ka välismaal?

Kõige võimsamaks kogemuseks on 36-päevane mägimatk Pamiiris, kus tegin ka esimesed tõusud 6000- ja 7000-meetristele mäetippudele. Seal tõusis esile loodus oma kõige võimsamas vormis, hingematvad mäekurud, -tipud ja muidugi valgusmürast prii tähistaevas, mida võiski imetlema jääda. Pidime hakkama saame väikese rühmaga ning mõistsime, et üksteisele toetumine on võtmeks see pikk teekond edukalt läbida.
Eestis on vahest kõige meeldejäävam 4-päevane hilissügisene matk Kurtna järvistus, kus külastasime riburada mööda kõiki järvi, mida pole vähem ega rohkem, kui 45.

Nimeta 5 asja, milleta sa ei läheks kunagi pikale matkale.

Üsna kogenud matkajana ei läheks ma iial pikemale matkale ilma prillideta. Kindlasti võtaksin kaasa ka varupaari ja tugeva UV kaitsega päikeseprillid, eriti kui me räägime kõrgetes mägedest, kus osoonikiht on hõredam ja lumi peegeldab  päikest iga võimaliku nurga alt. Kindlasti kaart ja kompass, et ära ei eksiks, märkmik, põlvesokid ja istematt.

Mida matkamine on sulle andnud?

Eelkõige on matkamine toonud mu ellu häid sõpru ja tuttavaid, avardanud minu arusaama loodusest kui tervikust ning mis osa ja rolli mina ise selles vaatemängus etendan. Matkamine lubab olla mul täiesti kohal, siin ja praegu, kus kõik meeled on teravad ja tunnen end nii elus, kui võimalik.

Kus sa unistaksid elus kunagi ära käia?

Kangesti soovin ära käia Gröönimaal ja Kanada arktilises saarestikus. Leian, et reisimine on ainuke rahakulutamise viis, mis teeb inimest rikkamaks.

Mis on kõige olulisem asi matkavarustuse juures, mida tuleks eriti silmas pidada?

Matkavarustuse valikul on oluline jälgida asjakohasust vastavalt oludele, varustuse kergus, mugavus ja vastupidavus on samuti väga tähtis.

„Pikal ja keerulisel matkal on sihtkohta jõudmisel võtmeks üksteisele toetumine.“ – Raivo Plumer, MATKaSPORT julgestus-ja ronimisvarustuse tootejuht.

Autor | 2023-12-07T14:39:21+00:00 detsember 4th, 2023|Jõulujutud|0 Kommentaari