Taevaskoja lõputu ilu ja Fjällräven Classic Sweden

////Taevaskoja lõputu ilu ja Fjällräven Classic Sweden

Taevaskoja lõputu ilu ja Fjällräven Classic Sweden

Tutvu Kalliga. Kalli on MATKaSPORT Tartu raudvara, keda nagu kõiki Matkaspordi töötajaid, ühendab tugev tõmme metsa poole.

Küsisime Kallilt, mida loodus on talle andnud ning mida ta soovib kogeda.

Mida armastad looduses olles enim?

Loodus aitab tunda mul end metsiku ja vabana, eemal argistest mõtetest ja linnasaginast. Eelistan looduses veeta aega hilissuvel ja varasügisel, kui ööd on juba pimedamad ja telgis saab mõnusamalt olla. Kõige mõnusam on jõuda eikellegimaale augusti keskel, mil ööd on veel mõnusalt soojad, putukaid vähem ja ööpimeduses saab jälgida iga-aastast perseiidide sadu. Leian, et rahu ja vaikuse keskel on end parim maandada ning teha endale restart, et püsida värske ja motiveerituna.

Mis on kõige erilisem matk ja koht looduses, nii Eestis kui välismaal, kus oled käinud?

Minu jaoks on kõige erilisem matk ja koht Eestis Taevaskoda, mida lähtuvalt aastaajast meeldib mulle läbida jala, ratta, tõukekelgu, paadi, kanuu, SUP laua või uiskudega. Iga aastaaeg on seal eriline, mis lubab väisata erinevaid matkaradu. Taevaskoja ilu soovisin kangesti näidata ka oma kolleegidele ning tänavu augustikuu matka tegimegi just Taevaskojas.
Välismaal on kõige erilisem matk olnud Põhja-Rootsis aset leidev 110km pikk Fjällraven Classic Sweden. Hingematvalt ilus loodus mägede vahel ja sõbralikud matkajad pakkusid unustamatu elamuse. 4 päeva levist väljas kauni looduse keskel aitas mul tunda end tõeliselt kohal. Meeletult kivine teekond õpetas meid rajal peatuma ja vaatama, mitte ainult läbi tormama. Tol hetkel oli minu üks unistusi matkata mägede vahel väikese lume ja ilma erivarustuse ning oskusteta. Saime teha ära kõrgeimas tipus lumememme ning eriliselt meeldejäävaks tegi selle matka see, et saime tunda looduse stiihiaid lõõskavast päikesest meeletu tormini, kus mõtlesid kas telk peab üleüldse vastu. Õnneks pidas.

Mis on 5 eset, milleta sa ei läheks kunagi pikemale matkale?

Kõige tähtsam on uni, seega minu jaoks on väga tähtis hea ja mugav padi. Kindlasti veefilter, et enda varusid taastada, meriino pesu, mis aitab hoida keha soojana, tööriistana väike roosa nuga kääridega ja tuju üleval tõstmiseks hea matkakohv.

Kus sa kindlasti soovid ära käia?

Kanada alla kuuluvas Briti Columbias. Seal, kus asuvad mägikitsed. Tahan neid rahus kaugemalt vaadelda ja matkata mägisemas piirkonnas mõnda aega. Sealne loodus, hoovused, saarekesed, puud ja mäed on täpselt see, kus ma tunnen end kindlalt. Kõrgele taevalavale veel nii kangesti ei kisu.

Mis on oluline matkavarustuse juures jälgida?

Kõik hakkab pihta suurusest ja sobivusest. Nii riiete, kui varustuse puhul. Kui seljakoti raskus ei vaju ikkagi enamasti puusale, siis teise päeva lõpuks on õlad ja selg reeglina väga valusad. Riided peavad olema seljas parajad ja mugavad, mitte liialt kitsad ega pikad.

„Rahu ja vaikuse keskel on end parim maandada ning teha endale restart, et püsida värske ja motiveeritud.“ – Kalli Vinnal, MATKaSPORT Tartu kaupluse konsultant.

Autor | 2023-12-07T12:28:55+00:00 detsember 4th, 2023|Jõulujutud|0 Kommentaari