Lummavad kontrastid Saharast põhjarannikuni

////Lummavad kontrastid Saharast põhjarannikuni

Lummavad kontrastid Saharast põhjarannikuni

Tutvu Andreiga. Andrei on Jõhvi MATKaSPORT kaupluse igiliikur, kes näeb vaeva selle nimel, et Jõhvi kaupluses kõik ilusti jookseks.

Küsisime Andreilt, mida loodus on tema jaoks andnud ning miks talle nii väga meeldib looduses aega veeta.

Mis on see, mida sa looduses olles kõige enam armastad?

Minu jaoks on ülim nauding jälgida loodust ja tema ilu. Looduses liikumine on lisaks täiuslikule keskkonnale ka parim viis vaimse lõõgastuse saavutamiseks.

Milline on su lemmik aastaaeg ja miks see sulle meeldib?

Kevad, mil loodus ärkab ellu ning ümberringi muutub kõik tasapisi roheliseks. Aasta esimesed soojad päikesekiired ja pikem päevavalgus, mis lubab valges pikemaid matku teha.

Mis on olnud kõige erilisem matk ja kõige erilisem koht looduses, nii Eestis kui ka välismaal, kus oled käinud?

Seni kõige erakordsem kogemus oli matk Atlase mäestikus Aafrikas. Kõrgemal mägedes vaatas meile vastu lumi ning mida allapoole laskusime, seda dramaatilisemaks maastik ka muutus. Ühtäkki ühel hetkel vaatas meile vastu Sahara kõrb koos kaamelite ja tuareegidega, kes on Sahara kõrbes elav põlisrahvas. See oli väga meeldejääv, kus ühel hetkel sumpad lumes ja järgmisel hetkel oled ümbritsetud sõna otseses mõttes kõige suuremast liivakõrbest.

Eestis see-eest meeldib mulle avastada ja matkata kodukandi ümbruses Ida-Virumaal. Meie põhjarannik on paeluv ja vaheldusrikas ning ürgsete vaadetega.

Nimeta 5 asja, millest sa ei läheks kunagi pikale matkale ilma.

Pikemale matkale minnes on väga oluline kaasa võtta korralik ja hea paberkaart, et orienteeruda. Kindlasti mugavad jalatsid ja mitu paari kvaliteetseid sokke, muidu võib matk muutuda kiiresti põrgulikult ebameeldivaks. Et varusid taastada, on oluline ka veefilter, mis tagab puhta joogivee olemasolu ning mugav ja hästi istuv seljakott, kuhu muu vajalik varustus panna.

Mida matkamine on sulle andnud?

Matkamine on mulle andnud hindamatuid kogemusi ja palju meeldejäävaid hetki. Leian, et iga inimene peaks käima regulaarselt matkamas, sest see aitab hoida inimest vaimses tasakaalus ning pakub vaheldust argisele olmele.

Kus sa sooviksid elus ükskord kindlasti ära käia?

Ma ei oska valida üht kindlat lemmikkohta, mida külastada. Pigem soovin reisida kõikidesse maailma riikidesse, avastada uusi paiku ja kogeda erinevaid kultuure.

Mis on matkavarustuse juures kõige olulisem, millele tuleks eriti tähelepanu pöörata?

Matkavarustust valides on esmatähtis minu jaoks mugavus. Samuti jälgin kaalu, et varustus oleks kerge ja käepärane ning ka kvaliteeti, et varustus peaks vastu erinevatele oludele.

„Looduses liikumine on lisaks täiuslikule keskkonnale ka parim viis vaimse lõõgastuse saavutamiseks“. – Andrei Ševela, MATKaSPORT Jõhvi kaupluse konsultant

Autor | 2023-12-08T09:33:56+00:00 detsember 4th, 2023|Jõulujutud|0 Kommentaari