Just sedasi on saanud oma nime Vaude

///Just sedasi on saanud oma nime Vaude

Just sedasi on saanud oma nime Vaude

Saksa kaubamärk Vaude on matkariideid ja matkavarustust tootev ettevõte. Vaude tootevalikusse kuuluvad ilmastikukindlad riided, seljakotid ja rattaretkede varustus. Jätkusuutliku tootmise edendamise teerajajana – alates 2022. aastast on kõik Vaude tooted toodetud kliimaneutraalselt – on nende missiooniks ka teiste tootjate inspireerimine nende teel kestliku tootmise poole!  Vaude märgis Green Shape tähistab toodetel ökoloogiliste tootmisviiside kasutamist.  Sellised tooted peavad olema 90% ulatuses toodetud looduslikest või taaskasutatud materjalidest ja värvitud ökoloogilise ecolour tehnoloogiaga. Samuti seisab ettevõte kindlalt õiglase kaubanduse põhimõtete eest.

Vaude on jätkusuutlik pereettevõte

Albrecht von Dewitz asutas ettevõtte 1974. aastal. Aastal 2009 asus ettevõtet juhtima tema tütar Antje von DewitzAntje on jätkusuutliku ja vastutustundliku äritegevuse teerajaja. Läbi perekeskse juhtimise on Vaude bränd panustanud jätkusuutlikult majandusse, ühiskondlikku arengusse ning ettevõtjaliku meelelaadi kasvatamisse ning on seeläbi pälvinud mitmeid auhindu.

VAUDE tähistab suhtumist ja pühendumust

V ja D tähed – need on endise tegevdirektori  Albrecht von Dewitzi initsiaalid. Kui ütleme “fau’de”, oleme alati ka uhked von Dewitzi perekonna loodusele pühendumise üle!

Kuid ikka ja jälle esitatakse kaks küsimust:

Kust tuleb nimi VAUDE? Ja kuidas hääldada nime VAUDE?

Ettevõtte nimi tuleb tema asutaja Albrecht von Dewitzi nimest. Keskmise nime (von) ja perekonnanime (Dewitz) algustäht oli tema hüüdnimi – sedasi kutsuti teda nooruses mägironimise grupis.

VAUDE hääldus on tegelikult üsna lihtne! VD [fau’de], nagu kaks tähte V ja D saksa keeles, mida hääldad teineteise järel. Kuna VAUDE on Saksa ettevõte hääldatakse ka V ja D saksapäraselt.

Autor | 2024-03-19T08:26:32+00:00 veebruar 26th, 2024|Vaude|0 Kommentaari