VIDEO. MATKaSPORDI tegevjuht Tarmo räägib miks on hea töötada meie juures.

/, MatkaTV/VIDEO. MATKaSPORDI tegevjuht Tarmo räägib miks on hea töötada meie juures.

VIDEO. MATKaSPORDI tegevjuht Tarmo räägib miks on hea töötada meie juures.

Värbaja Ketlin Kasak ja MATKaSPORTI tegevjuht ja üks asutaja Tarmo Mere räägivad, miks on hea töötada meie juures MATKaSPORDIS

.

SISUKORD

  • 0:46 Millega MATKaSPORT tegeleb?
  • 1:14 Mitu kauplust ja kus on MATKaSPORDIL?
  • 1:47 Milliseid inimesi MATKaSPORT enda meeskonda ootab?
  • 3:43 Kas meil on ka selliseid tööle tulnud, kellel ei ole matkasoont?
  • 5:29 Millist karjääri saab MATKaSPORDIS teha?

.

Soovid meie kollektiiviga kampa lüüa ja maailma avardada? Kliki vaata meie vabade töökohtade olemasolu matkasport.ee/liitumeiega.

.

Samal teemal:

.

.

#matkasport #matkasportlane #liitumeiega

.

.

Video transkriptsioon.

Mul on ääretult hea meel täna intervjueerida Tarmo Mere, kes on MATKaSPORDI üks osanik ja kes on siin pikki-pikki aastaid tegelenud kõige sellega, mis siin meie selja taga näha on ja mul endal on olnud hea võimalus aidata MATKaSPORTI uusi töötajaid otsida ja leida ning kindlasti ka neid hoida. Ja täna siis mul on hea meel rääkida ja küsida Tarmo käest küsimusi just nimelt selle poole pealt, mis puudutab uusi töötajaid või siis olemasolevaid inimesi,

kes siin on ja ma annaksingi kohe sõnajärje üle kenasti Tarmole, et Tarmo võib-olla paari sõnaga räägi, kuni me nende töötajate sektsiooni lähme. Räägi paari sõnaga sellest, et mida MATKaSPORT teeb ja kui kaua te juba tegutsenud olete ja natuke MATKaSPORDIST endast.

MATKaSPORT tähistas sellel aastal (2021) 25. Sünnipäeva ja sellest 25 aastast 23 aastat oleme tegutsenud kaupluste kujul alustasime ühe kauplusega ja täna on meil kuus kauplust

Kuus kauplust! Ja need kuus kauplust asuvad siis kus kohas?

Nad on meil siin Tallinnas Ülemiste keskuses kus me praegu oleme Siis Rocca al Mare keskuses, Järve keskuses. Järve keskus on kõige vanem järgemööda ühes kohas töös tegutsenud kauplus ja siis Tartus, Pärnu keskuses ja

siis Jõhvis juubeliaastal avatud kauplus.

25 aastat, nii mitu poodi, et suur suur töö ära tehtud ja mis ma ise tahaksin veel, juurde küsida, et kui need inimesed,

kes Sind nüüd siit videost vaatavad, ja kui neil võiks olla huvi MATKaSPORDIGA liituda. Räägi palun, milliseid inimesi MATKaSPORT oma meeskond ootab? Ja kust õigemini inimene saab aru, et tema sobib siia ettevõttesse?

Kui inimesele meeldib liikuda looduses. Kas ta on matkaja või ta teeb sporti looduses, iga päev metsajooks või orienteerumine või seiklussport või midagi muud sellist. Siis on ta kindlasti ühe eelduse täitnud selleks, et meie juures töötada.

Aga kõige olulisemast just ikkagi see looduses liikumise armastus. See ei pruugi olla nii, et ma matkan mitu nädalat järjest. Aga kui meeldib teha nädalalõpu matku või iga päev koertega pikem jalutuskäik teha siis on juba piisavalt eeldusi, et seos meie alaga on olemas. Ehk siis pigem tegelikult elu on näidanud.

Ilmselt see jutt tuleb ka sellest, et kuidas, kes on need töötajad, kellele meeldib siin töötada, et neil on lihtsalt suurem huvi nende toodete vastu.

Jah, kindlasti on, need tooted peavad kuidagi kõnetama ja natukene olema seda isiklikku huvi, et milleks mina seda kasutada saaksin? Ja kuna me nii-öelda ikkagi nõustame kliente, mis on kliendi jaoks parem lahendus, on see siis

matk džunglisse? Matk mägedesse? Suvine puhkusereis, et meie töötajad müügikonsultandid leiavad ja pakuvad kliendile lahenduse just nagu vastavalt sellele, mida nagu kliendil on vaja.

Aga kas meil on selliseid inimesi ka tulnud, kes on jäänud pikaajalisemalt tööle, kellel võib-olla ei olnud seda matkasoont sees või sellist poolt, aga lihtsalt mulle tundub, et see tooted pakuvad huvi.

Jaa, on olnud ja eks neid on kogu aeg ja loomulikult me ise koolitame oma töötajaid, vähemalt kaheksal kuul

toimub ühepäevane koolitus igale töötajale. Ja paljud on siit meie juurest selle matka pisiku saanud sest, me ise pakume natuke võimalusi ja ka näiteks meie tarnijad, meie koostööpartnerid pakuvad koolitusi, meie töötajad on käinud Norras, Rootsis ja Itaalias nii öelda koolitusüritustel.

Ehk siis töötajad on saanud ise ka reisida, näha rohkem tootjaid aru saada väga mitmekesine selle töö tundmaõppimiseks.

Ja meie töö siin on ka üsna mitmekesine, et see on ikkagi palju rohkem kui see tuleb riided ilusti riidepuu peale tagasi panna, mis kliendid on jätnud sinna proovikabiini. Ja peab ütlema, et meil on väga head kliendid tegelikult. Nad ei ole sellised lohakad. Et jah, just see nõustamine ja arusaamine. Loomulikult see võtab aega, see võib võtta umbes aasta aega, kui sa saavutad sellise juba selle tunde, et nüüd ma olen kõiki tooteid näinud ja ma olen kõiki tooteid kliendile pakkunud.

Matkaspordis on meil nii palju erinevaid inimesi tööl. Selline küsimus Sulle, et kui paljud inimesed siin ettevõttes

karjääri teinud on ja kui see nii on, siis millist karjääri need inimesed siin teinud on?

Päris paljud jah. Sellepärast, et meil on ju kõik olemas, mis on ühes tavalises ettevõttes. Meil on kaupluse töötajad, kaupluste juhatada. Kontoris töötavad meil tootejuhid, kategooria, juhid, turundajad. Nii et meil on kõik olemas.

Palju üldse praegu MATKaSPORDIS on praegu inimesi kokku?

Meil on praegu 50 inimest.

50 inimest! No siis peaks karjääri tegemise võimalust ikka palju olema.

Jaa, ikka on. Ja kuna me ikkagi nagu laiendame oma tegevust, meie mahud kasvavad, siis me tegelikult vajame ka nii-öelda kontoritöötajaid juurde. Kuigi kontoritöötaja ei pea alati kontoris istuma, ta saab ringi liikuda ja kauplustes käia. Et meil on väga häid näiteid, eks ju, müügikonsultandist teenindusjuhiks ja konsultandist kaupluse juhatajaks on

suhteliselt tavaline asi.

Ahsoo niimoodi tulevadki ja see tuleneb ilmselt siis sellest, et?

Inimese iseloomust, oskustest ja noh, teisest küljest meile tulebki palju üliõpilasi ja mõnedele nagu erialaliselt sobibki kuna, kes õpib näiteks turundust. Meil on kaubandusturundust palju tegelikult, on nii poe sisest turundust, on meedia turundust, sotsiaalmeedia, on koduleht. Seal seda taustatööd on ka päris palju. Ja kindlasti tootejuhid on meil või tootespetsialistid, mulle väga meeldib, et osad meie töötajad on ka kauplustest teatud toodete spetsialistid ja saavad kaasa rääkida selles, mida me sisse ostame ja mida me müüme.

Kas sul on mõni näide tuua mõnest müügikonsultandist kes on siis saanud näiteks toote spetsialistiks, et kuidas karjäär nagu läks? Kuidas see kõik läks?

See tuleb ikkagi kõik nagu sellest, et kui töötaja ise tunneb mingi tootegrupi vastu sügavamat huvi. Meil on näiteks Suunto toodete spetsialist Järve kaupluses ja ühtlasi nõustab kliente hoolduse asjus.

Meile tuli umbes aasta tagasi tööle üks meesterahvas, kes oli enne ettevõtja. Ta realiseeris oma selle ettevõtte ja ütles, et nüüd on. Kuna talle meeldib matkata, tuleks teostaks ennast MATKaSPORDIS Tuli alguses kauplusesse tööle ja praegu on meie kategooriajuht.

Ehk siis näed isegi ettevõtjad, kes ei taha enam ettevõtlust teha tulevad ja leiavad siit tegelikult endale midagi.

Väga hea, aitäh sulle. Siit sai küll väga nagu head mõtted. Kokkuvõte sellest, milliseid inimesi siis MATKaSPORT ootab. Ja mina ütleks lõpetuseks siia juurde veel seda, et Aitäh Tarmole, et selline hea ülevaade anti teistpidi tahan öelda sulle, et kui sa tõesti otsid endale uut töökohta ja sind huvitavad kõik matkaga seonduvad tooted ja tahaksid võib-olla elus ka muudatusi, tahaksid õppida, tahaksid näha, mis meie selja taga näha on, eks ole, siis julgelt kandideeri siia ettevõttesse. Anna endale võimalus uus hoog sisse saada. Et võib-olla siis täiesti uues vaates klienditeenindus või siis müügikonsultandina kätt proovida.

Kohtumiseni MATKaSPORDIS.

Autor | 2023-03-08T09:33:34+00:00 jaanuar 2nd, 2022|MATKaSPORT, MatkaTV|, |0 Kommentaari