MATKaSPORDIS käib töö ja hobi käsikäes

///MATKaSPORDIS käib töö ja hobi käsikäes

MATKaSPORDIS käib töö ja hobi käsikäes

MATKaSPORDIS on koos üks tõeline loodussõprade seltskond. Need, kes sinna tööle minnes väga suured looduse või matka sõbrad pole olnud, on selleks siiski töö käigus saanud. Agor Tõrv tuli MATKaSPORTI müügikonsultandiks siis, kui tundis, et tahab elus teha suuremat muutust ühendades töö hobiga. Türilt pärit 52-aastane mees ei ole sugugi mitte alati suur matkasell olnud. Kuid oma esimest matka meenutab ta silmade särades: “Pean tänama oma abikaasat, et ma matkamise juurde jõudsin 13 aastat tagasi. Kui nooremana tegime peamiselt kuurorti reise, siis ühel hetkel hakkasid kõik rannad ühesugused tunduma ja abikaasa teatas, et oleme piisavalt igal pool ringi reisinud ning see ei paku enam pinget. Ta pani meid kirja 2-nädalasele Türgi matkale.”

See oli esimene kord, kui Agor hakkas mõlgutama mõtteid seljakotiga rändamisest ja temas tärkas huvi matkamise vastu. “Poole aasta jagu oli aega varustuse peale mõelda ja ennast vormi sättida,” meenutab Agor, kes tol hetkel kaalus mugava elustiili tõttu 104kg.

“Soovisin, et oleks aega tegeleda sellega, mis südamelähedasem on, mitte sellega, mida olen pikka aega teinud. Aeg oli küps selleks, et suunda muuta ja tegeleda millegiga, kus oleks töö ja hobi koos.”

Esimest korda seljakotti vaatama minnes pöördus ta Järve keskuse MATKaSPORDI kauplusesse. Olles seljakoti välja valinud soovitas müügikonsultant kotti ka raskustega proovida, kuna tühjast kotist kasu ei ole. Kotti sai prooviks pandud 10kg raskust, mis on ligikaudu pool 2-nädalasest matkavarustusest. Kui Agor poes mööda treppi kõndis, 10kg seljakotis, siis tuli tal ahastus peale. Lisaks enda keharaskusele tundus kott nii raske, et Agori jaoks saabus murdepunkt. Ta Lubas kaalust alla võtta 20kg, mis on umbes sama kogus, mis matkal olles seljas tuleks kanda. Sõnapidaja mehena sai eesmärk saavutatud ja sellest ajast peale on kehakaal stabiilselt 84kg olnud. Võib julgelt öelda, et matkamisega tutvuse tegemine muutis Agori elu kardinaalselt ja parandades muuhulgas ka tema tervist.

Matkamine võitis Agori südame ja aastaid hiljem sattus ta seetõttu ka MATKaSPORTI tööle. Enne seda oli ta iseenda tööandja tootmisvaldkonnas, kuid ühel hetkel hakkas Agor oma väärtusi ümber hindama: “Soovisin, et oleks aega tegeleda sellega, mis südamelähedasem on, mitte sellega, mida olen pikka aega teinud. Aeg oli küps selleks, et suunda muuta ja tegeleda millegiga, kus oleks töö ja hobi koos.”

Väike matka ja spordi pisik oli Agoril siiski ka juba lapsena olemas. Lapsepõlvest on meeles, kuidas vanematega sai palju Lätis käidud. Siis ööbiti jõekäärus telkides ja süüa tehti lõkke peal. Inimeste puhkused möödusidki peamiselt kämpingutes. Kabli kämpingutes käimisest on meeles, kuidas sai lapsena vabalt ringi joostud päevad läbi ja õhtuti vabaõhu kino vaadatud. Need mälestused on eriti helgelt talletunud. Tol ajal ei olnud arvutimänge ja telerist ka ei tulnud midagi ning põhiline tegevus lapsena oligi õues ja looduses ringi liikumine. Kooliajal sai tehtud nii kergejõustikku, kui isa jälgedes ka võrkpalli mängitud. Isegi Järvamaa noorte liigat on võistlustel esindatud. Need elu jooksul kogetud kogemused on andnud hea põhja tänasele harrastus matkajale.

“Meie kliendid on suures osas väga mõnusad inimesed. Klientide tagasiside nii enda tööle kui tootevalikule on väga meeldiv osa tööst.”

MATKaSPORDI kaupluses meeldib Agorile kogu matka temaatika ja sealne sortimendi valik. Ta usub, et mõnes mõttes on igasugune müügikonsultandi töö sama omamata erilist vahet, millises valdkonnas antud tööd teha. Küll aga tekitas MATKaSPORDI tootevalik koheselt Agoris huvi ja usaldust ning see kiirendas ka kaupade tundma õppimist: “Palju aitab kaasa enda huvi ja hea kollektiiv, kes nõu ja jõuga abiks on. Sain sisseelamises tuge nii kolleegidelt kui juhatajatelt. Lisaks koolituskavale oli olemas ka personali tugi. Alguses tuleb kauba tundma õppimiseks endale aega anda kuniks tekib kindlustunne.”

Töö MATKaSPORDIS pakub Agori sõnul erinevadi emotsioone ja igav seal juba ei hakka: “Ise tuleb jääda inimeseks ja mõista klienti ning läheneda kliendile tunnetuslikult. Kui on ka mõni keeruline olukord, siis sel puhul aitab kõige paremini kolleegidega rääkimine. Kogemused tulevad ajaga. Päev päevalt õpime üksühelt ja nii oleme ühel hetkel spetsialistid ja sealt edasi justkui psühholoogid, kes inimeste kehakeelt juba tõlgendada oskavad.” MATKaSPORDI meeskonda peab Agor inimlikuks, mõistvaks ja abivalmiks: “Teeme ühist tööd ja panustame kõik. Kollektiivis seisneb jõud.”

MATKaSPORTI võiks pidada matkavarustuse maaletooja lipulaevadeks Eestis oma suurima tootevaliku poolest. Lisaks usub Agor, et tegemist on ka professionaalseima kauplusega antud kategoorias: “Kaubavalik on suur ja see on tehtud heade spetsialistide poolt.” Agor toob välja ka kauba mõnusat väljapanekut poes ja muidugi head kollektiivi. Paljudel MATKaSPORDI töötajatel käivad töö ja hobi käsikäes. Ei saa salata, et looduses liikujale on meelt mööda ka oma töötaja soodustused. Kiidusõnu jätkub Agoril aga ka klientide kohta: “Meie kliendid on suures osas väga mõnusad inimesed. Klientide tagasiside nii enda tööle kui tootevalikule on väga meeldiv osa tööst.” Oma tööd tehes kõige olulisemaks peabki Agor kliente: “Kliendi teenindamine on alati prioriteediks, et ta lahkuks õige tootega, rahulolevana ja saaks lahenduse oma murele.” Üks hea klienditeenindaja peaks Agori arvates olema avatud, rõõmsameelne, tahtma suhelda ja ennast täiendada ning areneda. Mida aktiivsem suhtleja ja müüja olla, seda suurem võimalus on ka tulemuspalka teenida.

Kui küsida Agorilt kas on ka mõnda tootemärki, mis eriliselt meeldib, siis tõdeb ta, et paljude lemmik üle kogu Euroopa on Fjällräven. Seda polaarrebase logo teavad ja tunnevad paljud loodussõbrad. “Matkaja jaoks on Fjällräven kindlasti investeering, mille mugavus ja kvaliteet on hästi läbi mõeldud. Seda logo võib näha Eestist kuni Kamtšatkani välja.”.

.

Autor | 2023-03-08T09:23:06+00:00 juuli 14th, 2022|MATKaSPORT||0 Kommentaari