Kaupluse juhatajana olen kui psühholoog – Kristiina Paaveli lugu MATKaSPORDis

///Kaupluse juhatajana olen kui psühholoog – Kristiina Paaveli lugu MATKaSPORDis

Kaupluse juhatajana olen kui psühholoog – Kristiina Paaveli lugu MATKaSPORDis

Mina olen Kristiina, põline tartlane 3-lapselisest perest. Töötan Tartu MATKaSPORDi kaupluse juhatajana. Minu ema on eestlane ning isa lätlane – ilmselt sellest ka minu temperamentne iseloom. Väiksena olin ma paras kratiplika – minu energiline iseloom valmistas parajat peavalu nii minu emale ja isale kui ka vanemale õele ja vennale. Täna olen abikaasa ja kahe lapse ema. Lapsed on mõlemad täiskasvanud ja saan elu täiel rinnal nautida.

Enne MATKaSPORTi tulemist ei olnud ma üldse matkaja inimene. Tegelesin pigem lugemise ja käsitööga. Need tegevused on mul siiani igapäevased tegevused. Lisaks sellele olen tegelenud mitmeid aastaid rulluisutamisega, kuid juhtunud õnnetuse tõttu jäi see hobi selja taha. Täna väärtustan oma elus väga oma sõpru, sest just nendega me seikleme ja korraldame mõnusaid koosviibimisi.

Minu karjääriredel algas nagu paljudel teistel töötajatel – klienditeenindajana. Kuidagi viis elu selleni, et ühel hetkel avastasin end kaupluse juhina. Koondamiste tõttu sattusin peale pikki aastaid samas ettevõttes uuesti tööotsingutele. MATKaSPORTi kandideerisin juhtaja kohale, alles avatavasse Tartu kauplusesse. Oluline oli fakt, et pood on alles avatav – see tähendas kõigile uut algust.

MATKaSPORTi tööle tulles ei osanud ma ausalt öeldes mitte midagi oodata. Valdkond oli niivõrd uus, et võtsin enda jaoks vastu päris suure väljakutse. Sisseelamine oli üpriski kerge, sest kõigil oli palju õppida ja sattusin kokku inimestega, kellega mul oli esimesest päevast suurepärane klapp. Suuremaks proovikiviks oli enese tõestamine – kahtlesin iseenda sobivuses täiesti võõras valdkonnas – matkavaldkonnas. Isiklikult üritasin nii enda kui ka teiste sisseelamist uude eluetappi teha võimalikult kergeks. Noore kollektiivi tõttu võtsin vastu otsuse olla teistele alati eeskujuks. Tekitasin toetava õhkkonna ja motiveerisin kõiki nii nagu oskasin. Algne tiim kujunes väga ühtseks ja väga toredaks – siiani töötan nende inimestega ühes tiimis. Leian, et see on 11-aastase tööstaaži ja noortega töötamise juures hea tulemus.

Kandideerides ei pannud ma erilisi ootusi ei endale ega firmale. Alguses tundus meeletult mahukas amps – nii palju uusi tooteid ning teadmisi, mida talletada. Kui aus olla, siis õppimine käib siiani ning see ei lõppe kunagi. Matkavaldkonnas töötatakse välja uusi tehnoloogiaid, müügile tulevad uued tooted ning poes käivad igapäevaselt erinevate soovidega kliendid.

Ma olen Matkaspordis töötanud tänaseks 11 aastat ja 9 kuud. Palju küsitakse minult, et miks ma seda teen? Peamiseks põhjuseks on siiralt meie kliendid. Mulle meeldib kohtuda erinevate matkainimestega, kellel on nii palju põnevaid lugusid. Ma leian igapäevaselt selle aja, et suhelda kaupluses inimestega ja päriselt neid kuulata. Paljudest klientidest on saanud minu head sõbrad, kellega saab üksteist aidata ja vajadusel head nõu jagada.

Kaupluse juhatajana pean olema kui psühholoog – kohtun nii paljude erinevate inimestega nii kaastöötajate, klientide kui ka tihti karvaste sõprade näol. Just viimased on nii väga oodatud meie juurde. Kõik kaisutused, sügamised ja isegi küpsised saavad üle antud. Minu jaoks on oluline, et iga kolleeg, klient ja neljajalgne sõber lahkuks Tartu MATKaSPORDi kauplusest kasvõi natukene parema tujuga ning leiaks alati tee meie juurde tagasi.

Minu eduloo juures mängib olulist rolli minu meeskond. Töötatud aja jooksul on meeskond päris mitu korda vahetunud, mis on mõistetav, sest noored inimesed peavadki edasi liikuma ja ennast avastama. Paljude enda kunagiste kolleegidega saan siiani väga hästi läbi ja nad käivad palju ka kaupluses külas. Elan täie hingega neile kaasa ja kuulan huviga nende seiklustest. Praegusi kolleege üritan ka väljaspool töökohustusi motiveerida ja head tuju säilitada. Sünnipäevadel peame üksteist meeles ja jõulude ajal olen oma poe päkapikk. Lisaks kostitan neid headel päevadel koogi või kommikarbiga tehtud tulemuste eest, et tekitada õhkkond, et nad on tahetud.

Tänu Matkaspordile on muutunud minu elu aktiivsemaks – käin tihti nädalavahetustel pikematel jalutuskäikudel looduses, nädala sees teen aktiivselt jõutrenni, suvel vuran ringi mootorrattaga. Abikaasa süstis minusse motopisiku, mis on tööalaselt aidanud mul nõustada mitut motomatkajat, kelle tegemistele elan kaasa. Aeg-ajalt tundub, et minu aeg MATKasSPORDis hakkab otsa saama ja ees on ootamas uued ja suuremad väljakutsed, kuid igapäevane erinevate klientidega suhtlemine annab mõista, et tegelikult teen õiget asja.

Autor | 2023-03-20T10:04:38+00:00 märts 8th, 2023|MATKaSPORT||0 Kommentaari