MATKaSPORT- kire ja armastusega loodud ettevõte

///MATKaSPORT- kire ja armastusega loodud ettevõte

MATKaSPORT- kire ja armastusega loodud ettevõte

Anneli ja Tarmo Mere on pereettevõttena tänaseks juba 25 aastat ühiselt kvaliteetseid matkatarbeid inimestele pakkunud ja nende tee sinna sai alguse naise suurest armastusest looduse ja matkamise vastu. Nende ettevõtmine MATKaSPORT OÜ näol on ideaalne näide sellest, kuidas oma kirele järgnedes loksub kõik elus paika.

Anneli innustus matkamise vastu sai alguse juba lapsepõlvest. Kuna isa oli sedasorti jahimees, keda huvitas ennekõike looduses erinevates kohtades käimine, siis hakkas looduse armastus külge ka tütrele. Isalt sai Anneli ka palju teadmisi looduse kohta ning väga olulise pärandina teadmise, kuidas looduses igas olukorras ellu jääda. Nii ei ole Anneli kunagi kartnud metsa minekut ega ka seal ööbimist. Naljatades Lisab Pärnumaal üles kasvanud Anneli, et Pärnu ja Läänemaa metsad ongi tema kodu olnud. Isalt kaasa saadud teadmised ja oskused looduse osas on Annelit elus paljuski edasi viinud ja innustanud. Metsas matkadel sai käidud koos isaga juba enne kooli.

Terve elu on Anneli olnud organiseerija tüüpi. Nii võttis ta juba lapsena, olles ainuke tüdruk oma kodumajas, kamba oma maja poisse kaasa ja korraldas erinevaid põnevaid retki metsas. Algklassidest  on meeles matkad kodukandis ja Lätiski. Tarmol on tema esimene matk meeles aga eriti eredalt. Muusikakeskkoolis käies olid iga kooliaasta lõpus traditsioonilised matkalaagrid. Matkati Pukalt Pühajärvele seljakotid seljas. Eredalt on meeles, et matk oli väga raske. Matka raskus tuli aga sellest, et kotid olid tol ajal hoopis teised kui praegu. Tarmol oli matkaks isa käest saadud kalamehe kott, mis oli seljas kui pall, ilma igasuguse toestuseta, mistõttu õlad väsisid väga ära.

Ka Anneli meenutab tolleaegset matkavarustust, mis oli palju suurem, raskem ja kohmakam kui praegu: “Riided olid heal juhul presendist. Mina talvematkajana tegin oma presendist sturmale tormikaitseks hõberebase sabast kapuutsiservad, et tuisk ja lumetolm näkku ei tuleks. Ka telgid oli presendist. Need pandi üles kas matkakepi najale või metsast leitud toikale. Talvematkal läks üks paar villaseid sokke päevas. Kahenädalasel matkal kulus 14 paari vanaema kootud sokke. See oli sisuliselt ühe seljakoti jagu juba. Lisaks veel soe pesu ja kampsunid, mis võtsid tohutult ruumi ja olid rasked ka.”

Suure matkamise armastajana hakkas Anneli ka ise varustust kombineerima erinevatest materjalidest, kasutades muuhulgas ka purjeriiet. Koos matkakaaslastega õmmeldi katamaraane ja paksust riidest jalgrattakotte, mida pakiraamile sai asetada. Sellest hobist sai alguse ka MATKaSPORT. Anneli õmbles jalgrattakotte ja tuli teha firma nende müümiseks, kuna matkapoode tol ajal Eestis veel ei olnud. Ettevõttega alustas Anneli alguses üksi. Kaupluses olid abiks ka lapsed. Tarmo käest küsis Anneli tihtilugu finantsilist nõu ja ühel hetkel lõi ka ärijuhtimise taustaga abikaasa ettevõttes kampa, tulles IT-juhi kohalt pereettevõtte sisseoste ja finantse korraldama. Palka sai algul endale palju vähem lubada ja firma esimesed aastad olid võrdlemisi keerulised. Kui aga täna kogu selle 25 aasta peale tagasi vaadata, mil MATKaSPORT tegutsenud on, täitub Tarmo süda rahuga. Firma areng on toimunud järk-järgult ja poode on lisandunud ning kolitud vastavalt võimalustele ja vajadustele.

Algusest peale on olnud oluline sobivaima ja mitmekesise matkavarustuse pakkumine, et iga inimene leiaks enda seikluse jaoks mugavaima lahenduse. Anneli ja Tarmo moodustavad koos ideaalse tandemi firma asutajate ja eestvedajatena. Anneli on matkamise armastajana praktiku rollis, kes teab, milliseid tooteid erinevate matkaliikide jaoks vaja on ja Tarmo tegeleb rohkem ärilise poolega. Kogu tootevalik on kokkupandud toetudes kogemustele ja kvaliteedile. Kuna iga bränd poes on teadlikult välja valitud, siis oskavad Anneli ja Tarmo kogu tootevaliku puhul väga selgelt välja tuua selle eripärad ja omadused. Ka praegu lööb pere vanem poeg Argo firmas varustuse kategooriajuhina kaasa. Ühiselt käiakse messidel, kuna Argol on samuti palju mägedekogemusi  ning hea vaist kauba valimise peale. Kui vanasti oli matkamine varustuse mahu ja raskuse tõttu üks omaette vägitegu, siis praegu on olemas lai valik väga mugavaid matkatarbeid. Nii pakubki MATKaSPORT erinevaid terviklahendusi enamustele outdoor tegevustele. Muuhulgas leiab kaubavalikust ka laia valiku erinevaid matkatoite. Eriliseks lemmikuks on külmkuivatatud toidud, mis on kaalult kerged.

Anneli ja Tarmo jaoks on meeskonna ühistegevused alati väga olulised olnud. Ja nendesse  firma ühistesse tegevustesse on kandunud ka Anneli reisipisik. Koos on korduvalt käidud Fjällräven Classic’ul Rootsis jalgsimatkal. On olnud konsultantidele  müügivõistlusi, mille auhinnaks on erinevad reisid. Vahetult enne koroonat käidi meeskonnaga FERRINO kutsel retkel Itaalia mägedes. Lisaks on olnud erinevaid koolitusmatku erinevate matkatarvete tootjate juurde, kuhu just müügikonsultante kaasatakse. Nii saab meeskond korraga nii elamusreisi, kui ka kogemuse ja koolituse. Kaugematest tööreisidest meenutatakse KEEN müügimeetinguid USA-s ja Fjällräven jalgsimatka Hong Kongis.

Kui Tarmo enne matkapoe avamist matkamisest suurt midagi ei arvanud, siis tänaseks on temast saanud suur rattamatka sõber. Anneli lemmik stiiliks on aga kõikvõimalikud matkaliigid ja nii on ta läbinud jalgsi, rattaga või süstaga hulgaliselt kilomeetreid. Lemmikuks on jäänud  suusamatkad Põhjalasse. Kõige pikem matk on olnud 3-nädalane kombineeritud matk katamaraani ja jalgratastega. Läbi said sõidetud nii Soome, Rootsi, kui Norra. Ehkki nooruspõlves Venemaa piiridest kaugemale matkata ei olnud võimalik, siis sai tol ajalgi matkasuuskadel läbitud nii Hibiinid, Murmansk, …, kui Karpaadid. Kauged matkarajad on viinud nii rattamatkadele Hiinasse kuid ka  jalgsi USA Grand Kanjoni servale. Nagu öeldakse, kui tahe on olemas, siis leiab alati võimaluse.

Olles maailmas palju ringi käinud ja erinevate matka harrastajatega suhelnud, toovad Anneli ja Tarmo välja Eesti erilisusena rohelust, metsi, rabasid, soid ja järvi. “Siia ei tulda nii väga kilomeetreid läbima, vaid hingust saama,” jagavad nad oma kogemusi.

Tänasel päeval on Anneli ja Tarmo oma poodide arvuga igati rahul ja tulevikus pigem on plaanis poode laiendada. Ka töötajad ise on firmaga rahul. Korduvalt on välja toodud, kui hea kogemustepagasi seal saab. Tõepoolest  palju teadmisi, kogemusi, koolitusi ja igati mitmekülgset tööd pakub MATKaSPORT OÜ-s töötamine. Murekohana toob Anneli aga välja selle, kuidas koroona ajastul on inimsuhted muutunud, mis on tugevalt tuntav ka suhtluses klientidega. Nii unistab ta lootusrikkalt  sellest, et inimesed saaks taas vahetult näost näkku ilma pingeteta omavahel suhelda.

.

Autor | 2023-03-08T09:31:54+00:00 juuni 26th, 2022|MATKaSPORT||0 Kommentaari