MATKaSPORDI töötajaid ja kliente ühendab loodusehuvi

///MATKaSPORDI töötajaid ja kliente ühendab loodusehuvi

MATKaSPORDI töötajaid ja kliente ühendab loodusehuvi

MATKaSPORT OÜ on Eesti loodussõprade ja matkahuviliste seas tuntud oma kvaliteetse kaubavaliku poolest. Tänaseks on ettevõte juba 25 aastat tegelenud matka- ja seiklusspordi varustuse maaletoomisega. Muuhulgas on selle aja jooksul märkimisväärselt arendatud ka antud valdkonna kultuuri Eestis. Lisaks toodete tutvustusele oskab meie meeskond anda väärtuslikku nõu looduses toimetuleku kohta.

Mitmed sellekohased teemad on leitavad kodulehel www.matkasport.ee asuvast blogist: matkasport.ee/blogi/

Kõik sai alguse hobist

MATKaSPORT OÜ on pereettevõte, mis sai alguse pereema Anneli Mere huvist matkamise vastu. Kuna tol ajal ei olnud Eestis saadaval matkavarustust, siis esialgu õmbles Anneli ise matkariideid, rattakotte, katamaraane, telke. Vajaduse kasvades asutas Anneli 1996. aastal ettevõtte ning 1998. aasta kevadel juba ka matkatarvetele spetsialiseerunud kaupluse MATKaSPORT. Esimeseks brändiks sai Itaalia tootja FERRINO, kelle toodangut pakutakse ka praegu.

Täna veavad ettevõtet abikaasad Anneli ja Tarmo koos. Varustuse kategooriajuhina on firmas 22 aastat kaasa löönud vanem poeg Argo. Varasemalt said siin esmased töökogemused ka kaks nooremat järeltulijat Siiri ja Rando. Suvekuudel on kaupluses kauba vastuvõtjana abiks vanim lapselaps Helin.

Praeguseks on firmal üle Eesti 6 matkatarvete kauplust, mis asuvad Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Jõhvis. Lisaks tegutseb ka e-pood, mis võimaldas tööd jätkata kõigil kaupluste inimestel muutusterohkel koroonaajal.

Kogu meeskond tegutseb ühiselt selle nimel, et kliendid saaksid oma vajadustele parima lahenduse ning lahkuksid poest õigete toodetega. Nii palju kui on kliente, nii palju on ka erinevaid soove ja vajadusi ning müügikonsultandi töö on need välja selgitada, et saaks klientidele pakkuda personaalselt parimat.

Oluline on anda töötajatele arenguvõimalusi

Klientide kõrval on MATKaSPORDI jaoks väga olulisel kohal ka meeskond ise ja iga töötaja indiviidina. Jaemüügijuht Katrin Grossev peab kõige olulisemaks seda, et kaupluste meeskonnad oleksid hoitud ja motiveeritud. Ta usub, et kui see on tagatud, siis tunnevad müügikonsultandid end oma töös kindlalt ja saavad keskenduda maksimaalselt klientide nõustamisele ning müügile. MATKaSPORDI töötajate erialases kasvus soodustatakse just valdkonna põhist arengut ning teeninduskvaliteedi tõusu. Nii täiendatakse oma inimesi iga kuu erinevatel toote- ja teeninduskoolitustel, aga õpitakse ka toimetulekut ja esmaabi looduses. Selleks, et ka uued töötajad tunneksid ennast MATKaSPORDIS koduselt ja kindlalt integreeritakse neid tööd tegema juhendatud moel. Sisseelamise protsessis hoolitseb kaupluse juhataja selle eest, et uued töötajad saaksid töö tegemiseks kogu vajaliku info ja juhendamise.

Katrini üheks oluliseks põhimõtteks on luua oma inimestele mõnus keskkond, kus neil oleks hea olla. Selle alustalaks on usaldus töötajate ja juhtkonna vahel, mis tekib siis, kui inimesed saavad rääkida ka sellest, mis on südamel, mitte ainult asjalikel teemadel.

“Minu jaoks on oluline, et töötajad julgeksid minuga ausalt rääkida. Et ma ei oleks ainult see, kes annab sisendeid. Alati tasub rääkida ja arutada,”

jagab Katrin oma veendumust sellest, kuidas MATKaSPORDIS luuakse tagala, mis müügikonsultante aitab ning positiivsemal lainel hoiab.
Lisaks korraldab aktiivne ja kokkuhoidlik meeskond võimalusel ka ühiseid üritusi. Pandeemiaeelsel ajal on meeskonnaga käidud erinevatel koolitustel ja matkareisidel ka üle maailma. Loodetavasti tulevad need võimalused taas kord tagasi.

Meie meeskond on loodusega sedavõrd sina peal, et õpetusi loodusesse minekuks ja nõuandeid seal toimetulekuks antakse edasi nii uutele töötajatele kui vajadusel ka klientidele. Samuti õpime ise klientide kogemustest, mida nad meiega sageli rõõmuga jagavad. Siin töötamine annab suure teadmiste- ja kogemustepagasi looduses toimetulekuks – olgu töötegemise või matkamise või ellujäämiskursuste teemadel.

Kuna ettevõtte meeskonnas tervikuna on üle 50 töötaja ja kauplusi erinevates kohtades üle Eesti, siis on võimalik siia tööle asujatel vajaduse korral roteeruda erinevate linnade ja poodide, edasijõudnutel ka erinevate positsioonide vahel ettevõtte siseselt.

MATKaSPORT on rikkaliku tootevalikuga

Tootevalikust leiab saabastest kuni matkatoiduni välja ja seda kas erineva kaugmatka või ükskõik millise õues harrastatava hobi või töö tarbeks. Hoogsalt on käima läinud ka suure tootevalikuga e-pood. Nii käib meie kauplustes kliente seinast seina, kelle hulgas on nii seiklussportlasi, mägimatkajaid-alpiniste, fotograafe, turvatöötajaid, jahi- ja kalamehi, metsatöötajaid, kui ka lihtsalt loodust armastavaid inimesi.

Kaupade sortiment on hoolikalt valitud. Järjest rohkem meie brände on loodussäästlikud ja vastutustundlikud tootmise arendamisel ja loodusväärtuste kaitse aktiivsed toetajad.

Keskkonnateadlikele ja loodust armastavatele klientidele meeldib käia MATKaSPORDIS nii sealse läbimõeldud tootevaliku tõttu kui ka seepärast, et müügikonsultantidega saab nii mõnigi kord vestelda erinevatel loodust ja keskkonda puudutavatel teemadel. Sarnane mõtteviis on see, mis tihtilugu ühendab nii töötajaid kui ka kliente.

.

#matkasportlane

Autor | 2023-03-08T09:29:29+00:00 juuli 28th, 2021|MATKaSPORT|, |0 Kommentaari