MATKaTV osa 42 – Harrastajate pulsivöö vaba GPS-ga pulsikell Suunto Spartan Trainer Wrist HR

/, Matkasport, MatkaTV, Multisport, Nõuanded, Orienteerumine, Rulluisutamine, Suunto/MATKaTV osa 42 – Harrastajate pulsivöö vaba GPS-ga pulsikell Suunto Spartan Trainer Wrist HR

MATKaTV osa 42 – Harrastajate pulsivöö vaba GPS-ga pulsikell Suunto Spartan Trainer Wrist HR

Vahur ja Väino vaatavad MATKaTV 42’s osas üle uue Suunto Spartan Trainer Wrist HR pulsikella harrastajatele. Mis on erinevus Spartn Sport Wristiga ja miks ta just harrastajatele sobib?

 

Suunto Spartan Trainer Wrist HR

on Spartan’i perekonna uusim mudel, pesamuna. Valik on lai ning kindlasti laieneb ka edaspidi, Spartani perekond on kasvamas jõudsalt. Spartan Sport Wrist HR oli esimene Suunto kell, mis oli mõeldud sportlastele, mis mõõtis pulssi randme pealt. Väikevend Spartan Trainer Wrist HR mõõdab pulssi samuti randme pealt nagu Spartan Sport Wrist HR. Enamike spordialade puhul aga ei ole vaja pulsivööd kasutada, mis annab mõnes mõttes vabaduse ja mugavuse. Pulsi lugemisel kasutatakse Valencelli tehnoloogiat, mis on oma ala üks juhtivamaid ettevõtteid, mis arendab optilisi sensoreid.

Kui harrastatav spordiala nõuab randme aktiivsemat liikumist, siis on pulsivöö vajalik. Trainer Wrist HR’il on pulsivöö valmidus olemas, mida saab eraldi juurde osta.

Kella suur pluss ongi see, et täitsa suvalisel hetkel päeval, kui tuleb tahtmine end liigutada ja ehk isegi väike trenn teha siis pole vaja hakata mõtlema, kus mul on see pulsivöö. Kas see sai ikka peale eelmist trenni ära pestud jne. Vajuta aga paari nuppu kellal ning saadki trenniga alustada.

Isa või ema, kes lükkb lapsevankrit saab äärmiselt lihtsalt enda sammud loetud. Kui jalutamisring on pikem ja intensiivsem, siis nüüd saad ka pulssi jälgida ning päevase trenni tehtuks lugeda 🙂

Kella pulsilugemise sensor peab olema tugevalt vastu nahka. Kui harrastatakse N: jooksmist, maantee rattasõitu, rulluisutamist, siis sobib Trainer Wrist HR ideaalselt. Kui ranne liigub keskmisest rohkem nagu näiteks tennises, murdmasuusatamises, maastiku rattasõidul (põrutamine/vibratsiion) siis mõõdetud andmed ei pruugi olla korrektsed. Suusatades kasutatakse üldiselt termo pesu, kuid kuna kell peaks olema vastu nahka aga mitte termo pesu peal siis on kindlasti vaja pulsivööd ning andmed on kellal korrektsed.

Sisu ehk tarkvara poolest on Spartan Trainer HR identne Sport Wrist HR’iga ja kogu Spartani perekonnaga üldiset. Väikesed erinevused käivad muidugi erinevate mudelitega kaasas. Trainer Wrist HR mõõdab kalori kulu, aktiivset liikumist päevas ehk loeb samme, teeb nädala kokkuvõtte jms.

Trainer Wrist HR on võrreldes teiste Spartan’i perekonna liikmetega natuke väiksem ja kaalult kergem. Kell ongi loodud igapäevaseks kasutamiseks inimesele kes tegeleb harrastusspordiga, kellele on tähtis, et kell oleks väike, kerge ja loomulikult vastupidav.

Trainer Wirst HR on viie nupuga ning välimuselt võiks öelda, et sarnaneb eelmise põlvkonna Ambit3 seeria kelladega. Kuna ekraan ei ole puutetundlik, siis viis nuppu on vajalikud kella mugavaks käsitsemiseks.

Aku kestvus Traineril on kella režiimis kaks nädalat ja treening režiimides 10h kuni 25h.

Trainer Wirst HR on ka hinna poolest oluliselt soodsam Sport Wrist HR’ist. Hinna ja funktsionaalsuse suhe on samas väga hästi paigas.

Trainer Wristil ei ole kompassi ja barromeetrit. Praktika näitab, et tavatarbija kasutab neid funktsionaalsusi vähe ja samas kasutute võimaluste eest ei ole mõistlik maksta.

Kella visuaalne pool on samuti ehk natukene askeetlikum ja tagasihoidlikum võrreldes Spartani perekonna teiste mudelitega. Küll aga on sisu selle eest tugev!

Värvid on rohekas Ocean ja klassikaliselt stiilne must ja sinine.

Neile lisanduvad eksklusiivsema disainiga mudelid, musta korpuse ja roostevabast terasest hõbedase rõngaga meestele ning valge korpuse ja kuldse rõngaga naistele.

Eksklusiivsemad mudelid jõuavad müüki paari nädala jooksul.

 

Trainer Wrist HR ühildub nagu kõik Spartani perekonna kellad läbi Suunto Movescount äpi nii Android kui iOS nutiseadmetega, kasutades Bluetooth ühendust. Läbi äpi on võimalik kellast andmed kanda Movescount’i keskkonda ning saada põhjalikum ülevaade tehtud trennidest, samuti on nähtav graafiliselt, kui palju oled teinud saame ning palju kulutanud kaloreid.

 

Kaamera ees: Vahur ja Väints
Kaamera taga: Väints (magic?)
Monteeris: Väino Laisaar