VIDEO. Kuidas valida Julbo suusakiivreid 2022 ja mis ägedad omadused neil on?

/, Mäesuusatamine, MatkaTV, Suusakiivrid, Talvevarustus/VIDEO. Kuidas valida Julbo suusakiivreid 2022 ja mis ägedad omadused neil on?

VIDEO. Kuidas valida Julbo suusakiivreid 2022 ja mis ägedad omadused neil on?

MATKaSPORT on aastaid müünud Prantsuse suurtootja Julbo innovaatilisi päikese-, matka ja mäesuusaprille. Nüüd on valikus ka mäesuusakiivrid. Suusarahva seas trendib jätkuvalt mentaliteet, et endale ei osteta suusavarustust, vaid see renditakse mäel. Kuid samas prillid ja eriti kiiver on tugevalt seotud hügieeniga ning need asjad pigem ostetakse endale päriseks. Parima lahenduse saab siis kui ostad ühe ja sama tootja prillid ja kiivri komplektina. Reeglina istuvad sama tootjad paremini sama tootja kiivriga kui erinevate tootjate tooted kokku istuksid.

Kai ja Väints võtsid nõuks üle vaadata Julbo suusakiivrite valiku ja nende iseärasused. Julbol on valikus näiteks visiiriga, bluetooth kõrvaklappidega, alpinismi ja mäesuusatamise sertifikaadiga jne. funktsionaalsusega kiivrid. Vaata ja kuula.

VIDEO SISUKORD

  • 0:24 Kuidas valida suusakiivrit?
  • 0:39 Kuidas mõõta peaümbermõõtu ja valida kiivri suurust?
  • 2:12 Kuidas ühildada suusaprille ja suusakiivrit?
  • 3:15 Suusaprillide kinnitamine suusakiivri külge.
  • 4:23 Kõrvapolsterdused ja -kaitsmed
  • 5:36 Bluetooth kõrvaklappidega ja mikrofoniga kiivrid
  • 6:07 Visiiriga kiivrid.
  • 6:53 Suusakiivri sisude eemaldamine puhastamiseks ja hooldamiseks
  • 7:15 Suusakiivri magnet või klamberkinnitus ja reguleerimine.
  • 8:38 Suusakiivri õhutus, ventilatsioon ja reguleerimine.
  • 9:55 Sertifitseeritud suusakiiver ja alpinismi kiiver.
  • 11:11 Kordame üle peamised kiivri valimise nüansid

Kail on aastatepikkune kogemus talispordivarustuse müümisel ja talispordi aladega tegelemisel.

Saate produtseeris Väino “Väints” Laisaar

Filmis Ailar Uffert

.

Videode vaatamise nipp. Vaata videosid kiirendusega 1,5-2 korda. Kulutad vähem aega, aga kiirendus sunnib sind kontsentreeruma rohkem st. jääb rohkem meelde. Kiirendust saad lisada kui vajutad YouTube videoakna allservas seadete – “hammasratta” ikoonile ja valid Esitluskiirus.

.

#suusakiivrid #julbo #suusaprillid

.

Vaata suusakiivreid MATKaSPORDI e-poest

Video transkriptsioon.

 
Tere, head inimesed, suur talv on kätte jõudnud ja sellel aastal on läinud kuidagi niimoodi hästi, et ilmataat on maa valgeks värvinud. Nii et harrastada saab kõikvõimalikke talveüritusi ja talveharrastusi. Siit lähtudes ongi paslik rääkida näiteks suusakiivritest onju.

Kuidas valida Julbo suusakiivreid?

Ja tere ka minu poolt, täna me siis räägime, kuidas valida suusakiivrit ja näitame Julbo suusakiivreid. Mida suusakiivri valimise puhul üldse tähele panna, mida peab kõigepealt teadma, kui sa tuled kiivrit ostma?

Pea ümbermõõdu mõõtmine.

No tulles kiivrit ostma, peaks teadma oma pea ümbermõõtu ja alustamagi sellest mõõtma ära oma pea ümbermõõdu. Nii nagu mütsigi mõõdetakse ilusti. Ja selleks ei ole vaja mingit keerulist seadeldist, vaid suvaline mõõdulint töötab.  Just. Näed, sinul siin ongi 57-58 sentimeetrit. Ja selle järgi siis saabki kiivrit valima hakatagi. Kõikidel kiivrite tänapäeval on peal sentimeeter mõõdustik siin taga. Enamasti ükskõik mis kiivrit või mis brandi kiivrit sa vaatad, on see mõõdustik siin peal, tavaliselt on ta selline vahemik, siin on siis 56-58, siis on ka olemas 62-60.
Ja kui pea ümbermõõt on ära mõõdetud, siis võibki asuda seda kiivrit pähe proovima. See on muidugi selles mõttes ka lihtsam, et kui sa juba tead,
eeltöö on tehtud, siis sa lähed ja võtad enam-vähem õige suurusega kiivri, mitte sa ei hakka kuskilt riiuli otsast pihta ja panema neid pähe.
Kuna tegemist on eksole sentimeetrite vahemikuga, siis seda saab siit tagant reguleerida. Siin on sihuke krõnks, mida keerata. Seda tuleb keerata nagu nii-öelda nagu mõistlikkuse piires, mitte nii, et silmad punni lähevad peas, nii, et ta ei loksu peas.
Jah, mõni sõidab ilma mütsita, sest talle piisab
sellest polsterdus siin sees, aga mõni tahab panna pähe mütsi, siis tasub see müts ikka kaasa võtta. Tavaliselt on see hästi õhuke. Või siis kodus koos mütsiga mõõta. Tavaliselt see ikkagi selline õhuke müts, mis siia alla läheb, et noh, sellist sa sinna alla ei pane. Suure tutiga. Jah, suure tutiga hästi ei mahu. Et mõõta koos mütsiga ja proovida koos mütsiga.
Teine asi, millele tähelepanu pöörata, on see, et kui sa oled juba ostnud endale mingisugused moodsad suusaprillid, siis need peavad ka kuidagi selle suusakiivriga ühtima.

Suusaprillid poodi kaasa.

Jaa, peale selle, et sa oled oma pea ümbermõõdu ära mõõtnud võta kaasa ka oma suusaprillid või siis osta suusakiiver ja suusaprillid ühel ajal.
Sest oluline on see, et kiiver ja prill sobiks kokku. Ehk siis svamm siin oleks ilusti vastas, et ei jääks mingeid õhuvahesid. Samuti ei tohiks siia kiivri ja prilli vahele jääda sellist liiga suurt nagu vahemikku, et ta peaks ikkagi üsna kokku jääma. Noh, päris kokku nad muidugi ei jää, aga mingi sentimeeter ja üle selle siis see suusaprill ikkagi ei sobi sulle.
 
Ja mida võiks veel vaadata, on see, et tänapäeval muidugi ei ole neid vidinaid ja pudinaid siin kiivritel väga palju küljes. Aga, et su prilli rihma reguleerimise vidinad ja siis siinsed vidinad nagu ei läheks väga kokku ja siis on jube keeruline, sa pead seda kiivrit reguleerima, siis sa pead prille reguleerima. Ehk siis võta prillid kaasa, kui ostma tuled või osta nad koos. Suusaprillid ja suusakiiver koos.

Prillirihma kinnitus

Nii, aga siis on ju siin taga veel igasuguseid vigureid, mis võimaldavad seda rihma kuidagi kinnitada. Jaa, enamus kiivritel nüüd on ikkagi olemas see
prillirihma kinnitamise selline klamber, selline vidin siin, et prill jääks siia ilusti püsima, paneme selle siia näiteks ilusti kinni. Nii ja siis ta ei liigu siit sul mitte kuhugi, väga hästi, sul praegu see komplekt läheb väga hästi, sobib siit ilusti, sobib eest, Keera sinnapoole ka. prill jääb ilusti püsima, ta ei nihku siit kuhugi. Prillid on tavaliselt ikkagi reguleeritava selle rihmaga, siis sa paned endale parajaks, et ta peab olema üsna tihkelt, tegelikult eks ole vastas aga samas ta sind ikkagi ei häiriks.
Mis selle tagumise kinnituse mõte on, kas see on see, et kui ma kukun, prillid minema ei lendaks, või ta pigem see, et oleks mugav kuidagi ära võtta ja, ja nad lihtsalt ei kaoks ära? Pigem ongi see, et ta libiseks kiivri pealt ära, et võib siis kui sa temaga sõidad, et ta püsiks siin ilusti paigal ja noh, muidugi see mugavus. Võtad ära ja ta jääbki siia kiivri külge. Sest kogu see komplekt siis kiiver ja prillid peaks olema sul võimalikult mugavad kaitsma sinu pead, kaitsma siis sinu silmi.

Kõrvade kaitse

Ja kui me nüüd mööda kiivrit edasi liigume, siis on mul siin kõrvade ümber siukseid, head pehmed asjad ja keskelt justkui nagu tühjad. Kas see on ka mingisugune asi, mida kiivri ostmise puhul tähele panna, mida siia mahutada ja millised mu kõrvad on või kui palju nad peaksid katma või kas nad käivad ära?
Kiivritel on siis sellised pehmed kõrva polsterdused, samuti on siin sees polsterdus. Kõrva polsterdused käivad ka ära. Et sa saad siis neid pesta, samamoodi seda sisu, sest ikka higistad ja kõrvad, kõrvakatted või padjad on siis ikkagi mõeldud selleks, et sinu kõrvu kaitsta. Et kui sa kukud või kui tuul puhub, sul külm ei hakkaks, eks ole. Aga need käivad. Kui keegi kiljudes mööda sõidab. Kui keegi kiljudes mööda sõidab, siis ei kosta nii hästi, eks ole.
Aga jaa, et sa saad. Ja just see ka, et mis seal ära käivad, et sa saad nendest hoolitsema, sa saad need puhtaks teha, puhtaks pesta. Mitte see, et on palav ja siis võtad mingil hetkel ära. Mõned sõidavad ka ilma ja aga noh, ta on mõeldud ikkagi kaitsmiseks, Su kõrvad, kui sa kukud, ei saaks viga.
ja samas siis ka tuul vihiseb, no kõrvadel hakkab külm ju. Siis on sellised polsterdused. Ja osa on vist seesuguse taskuga, kuhu saab mõne nii-öelda sideseadme panna.

Bluetooth kõrvaklapid ja mikrofon.

Ja siin on nüüd selline kiiver, millel on siis igasuguseid tulesid ja vilesid. Selle saab siis nüüd ühendada. Bluetooth ühendus on siin ja mikrofon ja siis on siin kõik need väiksed nupud ja ühildub nii Androidi kui siis Apple’i telefoniga ja saad siis mäe peal oma telefoni ära ühendada, muusikat kuulata, suhelda, et kes siis soovib sellist vähe vägevamat kiivrit.

Visiiriga suusakiivrid.

Ma vaatan, et siin on üldse mindud seda teed, et prillid on kohe kiivri küljes, polegi vaja eraldi osta, vaatad lihtsalt et pea sisse läheks. Ja just et see on nüüd tõesti selline noh, see on nüüd juba paar aastat, et sa ei pea ostma kiivrit ja prille eraldi, et sul on visiir kiivril ja see käib, siis sa saad selle üles tõsta, saad selle alla lasta. Prillikandjatele nagu mina on see eriti mugav siia alla mahuvad ka prillid. Siin kasutab siis Julbo konkreetselt siis oma fotokroomset läätse ehk siis selle visiiri kategooria on kas siis ühest kolmeni või siis kahest neljani, et läheb siis ise vastavalt valguse intensiivsusega siis tumedamaks või heledamaks.

Suusakiivri sisude hooldamine

Siis mul vahepeal tekkis see küsimus, et okei sa rääkisid neid kõrvaosasid saab pesta ja saab ära võtta, kui mustad nende inimeste kõrvad ikka olla saavad, on ju.  Pigem ma muretseks selle pärast, et kas selle sisu siit saab ära võtta. Jaa, sisu saab ka ära võtta. Sellel konkreetsel Bluetoothi kiivril. Bluetooth ühendusega kiivril kõrvu ära võtta ei saa, sest siin on see süsteem sees. Aga sisu saab ilusti ära võtta, siit see käib kenasti välja ja siis sa saad selle puhtaks pesta.

Suusakiivri kinnitused pea külge.

Lähme kiivrit mööda edasi kõrvad on ära räägitud, sisu ära räägitud, on ju, nüüd on järgmine oluline asi veel see rihm, millega see pea külge kinni käib, on ju neid vist on ka erinevat tüüpi, on ju. See, mis mulle on siia pähe sattunud, see on mingi moodne magneti süsteemiga. Jaa, see on nüüd selline moodne magneti süsteemi, et ta klõpsti magnet tõmbab siis kinni ja tavapärane on ikka selline klamber. Kumba eelistada?
See on puhas maitse küsimus, kellele nüüd mis ikkagi meeldib, et võib-olla see magnet mõne jaoks on natuke keerulisem siit lahti võtta, eks ole. Siis see klamber, noh, see on selline ajast aega olnud klamber.
Ja siis muidugi vaadata seda, et rihm oleks piisava tugevusega kinni. Et rusikareegel on siis see, et nagu kaks sõrme võiks ju siia vahele mahtuda praegu nagu noh, minu sõrmi on muidugi nüüd väga lahe, aga kaks sõrmed siis sa saad nagu rääkida ja noh, päris ei tohiks sind pooma hakata eks ole.
Jaa, jaa tuleb suur hoog sisse. Jah, et see tuleb ikkagi igaühel siis endale ära reguleerida. No ma usun, et see selles mõttes on sattunud nagu praegu
väga hästi reguleerituks, natukene võiks tihedam olla.
Siis siin on selline pehmendus, lõua pehmendus, igaüks peab selle siis endal ilusti kõik, kui ta selle kiivri ostab ära reguleerima,
siis siit saab üles-alla keerata. Lõuapehmendus oleks õige koha peal, et siis see kinnitus ei segaks, et siin on piisavalt ruumi, siis seda rihma järgi lasta või rohkem kinni tõmmata. Kodus peale ostmist teha küll ja veel. Jaa, et oleks ikka õige kõik. Just.

Kiivri õhutus ja ventilatsioon

Väga äge ja ja kui nüüd edasi minna, siis väga oluline teema kiivri juures on kindlasti ka see õhutus.
Ja enamus kiivreid on siis sellised õhutuskanalid on siis spetsiaalselt tehtud, et tuul puhuks siit ilusti läbi, et sul nagu pea päris hauduma ei läheks,
eks ole, on ju. Sest siin on ikkagi päris paks polsterdus ja kes veel sõidab mütsiga, eks ole, et selline ventilatsioon peab säilima. Enamusel on siis õhualad, aga on ka võimalik siis osta kiiver, millel saab reguleerida, siis nendel on peal, tavaliselt siis selline lahti ja kinni nupp. Võid kas siis pool kinni või pool lahti, igaüks ise vaatab. Et saada seda õhutus siis vastavalt enda vajadusele reguleerida.
Mida nende puhul veel tähele panna lihtsalt on, mida rohkem, seda parem või, või lihtsalt bioloogiliselt töötavad kõik. Ja no ütleme nii, et ikkagi mida rohkem seda parem tegelikult, et siin on selline kõige lihtsam, ütleme siis hinnaklassi poolest kiiver ja noh, näha on, et siin on nagu ka nagu augud.
Nüüd võrdleme siis, eks ole siin on muidugi reguleeritav. Võtame selle. Siis on näha, et siin on neid auke peal rohkem. Tuul käib võib-olla paremini läbi, aga see on jälle täpselt nii, kuidas keegi noh, kuna see on sinu isiklik pea, kuidas keegi tunneb, kuidas tema vajadused on. Ja hoolimata sellest, et kiivritel on õhuavasid ja kõike muud tulesid vilesid, on mõned ikkagi veidi erilisemat, nii nagu ka see minu oma.

Alpinismi ja mäesuusatamise sertifikaadiga kiivrid

Ja see nüüd Julbol selline kiiver, millel on siis nii-nii-öelda siis alpinismi sertifikaat, kui ka siis mäesuusatamise sertifikaat, ehk siis sa saad sellest lihtsalt teha mäesuusakiivrist, lihtsalt teha siis alpinismironimise kiivri. Ta on siis selline kaks ühes. Ta on väga kerge. Sinul olnud nüüd siis see versioon peas, millel on siis kõik tuled viled küljes, et saaks siis mäge sõitma minna, siis magnetklamber. Siin on nüüd see kiiver, millel on siis kõrva padjad ära võetud. Vaata, katsu väga kerge on. Ülikerge. Sellel konkreetsel mudelil on siis siin lihtsalt klamber, et ei ole see magnet. Aga siis sellise lihtsa liigutusega saad ära võtta selle sisu, kõrvakaitsmed ja saad ronima minna. Et sa ostad nagu kaks ühes kiivri,
et sa saad sellega suusatada ja samas ka ronida. Okei, et ronid mäe otsa ja avastada, et oled suusad kaasa võtnud. Paned kõrvad külge ja tuiskad alla mäest. Nii on aga jah, et tal on mõlemad sertifikaadid. Kui muidu on mäesuusakiivri sertifikaat on ikkagi eraldi, siis see omab siis kahte sertifikaati.
Et sobib nii ronimiseks kui suusatamiseks.

Kordame üle.

No nii selline põnev lugu nende kiivritega saigi, aga enne koju läheme suuski alla siduma, siis kordame igaks juhuks üle, mis need põhilised nüansid olid, mida kiivri valimisel tähele panna. Kõigepealt mõõda ära oma pea ümbermõõt, osta endale sobiva mõõduga kiiver, enamusel on siin tagasi kirjas ilusti sentimeetrites. Et ta ei loksuks, et ta ei pitsitaks sind. Siis kui sul on prillid olemas, võta ostmisel kaasa või osta kiiver ja prillid koos.
Ja siis edasi kõik muud tuled ja viled, mis siis kiivril küljes on. Et polsterdus sobiks, et need kõrva kõrvaosad sobiks, kes siis soovib valida seda rihma kinnitust. Nagu siin näha on, osadel on siis visiiriga ei peagi prille juurde ostma. Kõige sellisem uhkem siis kes soovib, et oleks kohe eriti palju vidinaid küljes, siis osta ka Bluetoothi ühendusega. Sellel tuleb suusatamine ka paremini välja. Ja kindlasti muusika järgi saab sõita alla.
 
No vot, nii et sedamoodi ongi, kellel huvi käige MATKaSPORDIST läbi, küsige müüjate käest ja siis tõenäoliselt näeme juba kuskil mäel.
Nägemist.
 
 
Autor | 2023-01-09T09:54:03+00:00 jaanuar 7th, 2023|Julbo, Mäesuusatamine, MatkaTV, Suusakiivrid, Talvevarustus|0 Kommentaari