VIDEO. Kuidas valida Julbo mäesuusa prille 2022? MATKaTV

/, Mäesuusatamine, MatkaTV, Optika, Suusatamine/VIDEO. Kuidas valida Julbo mäesuusa prille 2022? MATKaTV

VIDEO. Kuidas valida Julbo mäesuusa prille 2022? MATKaTV

MATKaTV käesolevas osas räägivad Väints ja Kai kuidas ja miks valida Julbo suusaprille ja mäesuusaprille aastal 2022. Selgeks saab see, mis asjad on polariseeritud klaasid ja mis on Julbo REACTIV photochromic – fotokroomsed polükarbonaadist läätsed. Mis asi on SuperFlow ventilatsioon ja kuidas see uuenduslik õhutuse süsteem toimib, mis toob läätse lisaventileerimiseks raamist eemale ning aitab vältida prillide uduseks minemist. Millised lahendused on loodud prillikandjatele kandmaks oma tavalisi nägemisprille ja suusaprille saal ajal. Saatest saab teada veel nii mõndagi huvitavad.

Saate sisukord ja lingid lingid saatesse.

  • 0:40 Mis tähendab, et suusaprillid ja suusakiiver peavad kokku sobima?
  • 1:14 Prillikandjatele loodud suusaprillid OTG (Over the Glasses).
  • 2:01 Miks neid klaase nii palju erinevaid on? Mis on nende omadused?
  • 3:02 Prillide tumedusastmete klassid Cat. 0-4.
  • 3:34 Mis asi on fotokroomne lääts? Ja kuidas ta heledust reguleerib?
  • 4:43 Suusaprillide ventilatsioonifunktsioonide erilahendused.
  • 6:10 Naiste, meeste ja laste prillid – kas on vahet?
  • 7:04 Prillide rihmad/kummid. Reguleerimise ja erifunktsioonid.
  • 7:55 Mis asjad on polariseeritud läätsed? Clear Control?
  • 8:47 Kus ja kes veel kasutab suusaprille? Ekspeditsioonid! Mida neile soovitada?
  • 9:45 Murdmaasuusatajatele prillid ja visiirid.
  • 10:13 Mida veel arvestada? 100% ultraviolet kaitse! Uduvastane kaitse!

Kai on pikki aastaid müünud suusavarustust ja tegelenud talispordialadega.

.

Videode vaatamise nipp. Vaata videosid kiirendusega 1,5-2 korda. Kulutad vähem aega, aga kiirendus sunnib sind kontsentreeruma rohkem st. jääb rohkem meelde. Kiirendust saad lisada kui vajutad YouTube videoakna allservas seadete – “hammasratta” ikoonile ja valid Esitluskiirus.

.

.

Julbo mäesuusaprillid MATKaSPORDI e-poes. Kliki siia!

Suusaprillide saate transkriptsioon.

Tere, head inimesed, lumine talv on andnud võimaluse tegeleda kõikvõimalike lume aktiviteetidega, aga see nagu ikka, nõuab ka eraldi varustust ja täna räägime suusaprillidest. Selleks, et inimene saaks endale suusaprillid osta, peab tal olema mõningad eeldused. Peab oskama suusatada ja peab teadma, mida ta tahab või võiks teada, mida ta tahab.

Võiks küll ja prille ostma tulles, siis on. Vajalik jälle, kui sul on kodus kiiver. Võta kaasa ka kiiver selleks, et prill sobiks selle kiivriga kokku. Või osta prillid ja kiiver ühel ajal.

Mis see tähendab, et suusakiiver sobiks suusaprilliga kokku?

Et värvi mõttes? Värvi mõttes ka ja! Ilus peab olema ka, aga et siis ei jääks siia mingeid ülearuseid vahesid. Ja, et ei vajutaks sulle nina peale, näiteks kui näiteks kiivri esimene ots on hästi madal. Ta hakkab Sul seda prilli alla suruma ja vajutab Sulle nina peale. Ehk siis neid koos ostes saad kõik need asjad ära proovida, et oleks mugav. Nii et kui kiiver on, siis kiiver kaasa ja poodi. Just. Kui osta kiiver ja prillid korraga.

Prillikandjale looodud suusaprillid.

Siis järgmiseks võiks vaadata nagu mina, et ma olen prillikandja, siis Julbol on päris suur valik prillikandjatele mõeldud suusaprille. Selle lühend on OTG (Over The Glasses).

Aga see ei tähenda seda, et see ise on siin mingisugune optiline klaas. Ei ole. Sa paned selle oma prilli peale. Siin on näha, siin on selline süvend tehtud selleks, et prilli sangad ilusti ära mahuksid. Et kui ma nüüd suusaprillid ette panen, siis prilli sangad kaovad ilusti siia selle vahu sisse ära ja on hea mugav ja saad sõitma minna. Kellel näiteks ei sobi läätsed, ta peab prilliga kindlasti sõitma, siis see on väga mugav lahendus. Prillikandjatele on neid kategooriaid, mis meil pakkuda on, päris palju.

Suusaprillide klaasid.

Okei siis on ju neid klaase erinevat värvi, mille puhul need erinevad on või mille puhuks mingi asi kasulik on?

Klaaside värve on nüüd tõesti palju, levinumad on kollased, punased pruunikad, toonid, mis toovad siis kõige paremini välja selle lume reljeefi. Seal, kus sa sõidad, sa näed seda maastikku kõige paremini. Siin on nüüd tõesti see et, kuidas keegi keegi osta soovib, eks ju. Kõige levinum on oranž, sest see on sellise lumetuisu ja halva ilmga ja samal ajal ka päikesega väga OK. Kollase klaasiga on mugav sõita siis pimedamal ajal, samamoodi lumetuisk. Punane päikesevalguses. Võid valida ka suusasaapa värvi järgi. Aga noh, kõige universaalsemad ongi pruunid, oranžid ja punakad toonid.

Prilliklaaside kategooriad

No kuna enamus tegevusest tõenäoliselt toimub mäe otsas, kus pilvisus võib-olla harv ja päike paistab, kas neil on ka mingisugused erinevad nii-öelda tumedusastmeid olemas, et nad toimiks päikseprillina?

Jaa. Mäesuusaprillid, nagu ka päikseprillid, jagatakse siis kategooriatesse. Ehk siis on olemas null kategooria, meil on siin isegi üks nullkategooria prill olemas. Laseb läbi kogu nähtava valguse, eks ole. Ja siis on kategooria 1, 2, 3 ja kõige viimane on siis 4, mis on siis tõesti kõrgmäestiku prill. Suures lauspäikeses lumi peegeldub ja ta laseb siis kõige vähem seda nähtavat valgust läbi.

Ja siis on ju fotokroomse klaasiga prillid olemas, mis tähendab seda, et ta ise reguleerib vastavalt valgusele. Ongi niimoodi. Ütleme nii, et kui sa sõidad siin põhjas ja Eestis, siis sul võiks olla prilli kategooria 1 kuni 2, sest meil sellist kõrgmäestiku päikest ju ei ole. Ja kui sa lähed järjest rohkem lõuna poole suusatama, siis võiks see prilli kategooria olla 2 kuni 4. Neli on ikka tegelikult väga äärmuslik.

Eriti seal lõuna pool sõites võikski valida selle fotokroomse läätse, mis siis muudab vastavalt päikesevalguse intensiivsusele ise seda kategooriat ehk siis seda valguse läbi laset ja muudab suusaprillid ise vastavalt kas heledamaks või tumedamaks. Need kategooriate vahemikud ongi tavaliselt kas siis 1-st 3-ni või 2-st 4-ni. See siis annab lihtsalt selle eelise, et sa ei pea ostma endale mitut erinevat paari prille, et sa lähed mäele nagu discgolfimängija kotiga seljas, et millised prillid parasjagu just sobivad.

Endal nagu võiks selge olla kus sa rohkem suusatad. Tegelikult ju ongi nii, et paljud sõidavadki ainult põhjamaades, nad ei lähegi kuskil Itaaliasse. Aga need, kes juba sinna lõuna poole lähevad, siis võtavad vähe vängema kategooriaga prilliklaasid.

Suusaprillide ventilatsioon

Kui nüüd prillivalikuga edasi minna, siis üks asi kindlasti, mida nende juures tähele panna on ventilatsioon.

Ja, sellistel kõige lihtsamatel prillidel on lihtsalt sellised õhukanalid, et ta on niimoodi ehitatud, et siit tuul puhub läbi ja su prill ei lähe uduseks. Kui see kõik on higise näo vastas siis ju kõik see udu koguneb sinna kokku. Järgmine Julbo selline lipulaev on meil siin Super Flow System. Et lükkad siis prilliklaasi raamist eemale ja tekib selline suuremat sorti tuulutusava.

Ja, siis on Julbol nüüd veel üks uuemat sorti tuulutussüsteem välja mõeldud. See on nüüd sellise teistsuguse kujuga prill. Võtad siit täitsa alt ära lahti ja tuul käib läbi jälle hirmsasti. Et on siis võimalik osta pillid, millel sa saad reguleerida seda tuulutust. Kahte eri sorti tuulutus versiooni või siis ostad tavalised kus tuul käib läbi.

Lisaks on Julbo suusaprillidel veel selline väga kvaliteetne ja korralik vaht polsterdus, mis siis tagab selle, et sul prill on hästi pehmelt vastu nägu, samal ajal aitab kaasa sellele ventilatsioonile.

Suusaprillide meestele, naistele ja lastele.

Novot, nendest erinevatest värvidest asjadest rääkisime, aga inimesed on erinevad. Ühed on naised ja teised on mehed ja siis on mõned lapsed üldse. Kas nendel on ka mingisugune erisus sees või lähed lihtsalt ja vaatad enda silmavärviga sobiva prilli, mis vastab nendele eelmainitud kategooriatele.

Ja ongi nii. Põhimõtteliselt on olemas siis universaalne prill, mis sobib ka tegelikult naistele, on olemas nagu kitsama selle läätsega ja raamiga, et saavad osta nii mehed kui naised.

Aga on ka siis naistel oma suusaprill, mis siis ongi tehtud sellise naise näo kuju järgi, kuna naise näo kuju on palju kitsam lihtsalt.

Ja siis on olemas ka lastele oma suusaprill, mis on siis pisem kõvasti. Lastele, mainin siinkohal ära, on ka olemas OTG variant. Laps, kellele eriti veel lääts silma ei taha sobida, siis saab prillidega minna sõitma.

Suusaprillide rihmad ja kinnitused.

Mulle tundub, et üks oluline teema võiks olla ka rihmad ja nende kinnitus. Üks on see, et sa pead venitama üle kiivri ja siis on ka mingisuguseid muid lahendusi ja timmimise võimalusi olemas.

Prillirihmad on siis kõik reguleeritavad. Sa saad reguleerida. Sinu käes olev prill käib siis üle pea. On ka siis prill, millel on selline klõps – saad lihtsamalt endale selle pähe panna. Enamusel suusaprilli rühmadel on siin ka selline silikoonist riba, mis ei lase kiivri peal prillil libiseda. Nägid väga lihtne trikk kinni panemiseks kui käe sisse saad.

Polariseeritud läätsed.

Lisaks reaktiv fotokroomik läätsedel on läätsedel veel erinevaid termineid.

Üks on näiteks polariseeritud lääts, mis on siis lisaks sellele kategooriale. Ehk siis ta vähendab peegeldusi lumelt. Nähtavus on jälle parem.

On olemas ka veel selline väljend nagu Clear Control, mis siis aitab veelgi paremini sul seda lume reljeefi näha, et kui sa laskud, sa näed augud paremini ära ja suusaprillid teevad selle sõidu veelgi paremaks ja mugavamaks.

Aga need on pigem mõeldud nendele inimestele, kes nii-öelda tundmatust kohast hakkavad alla sõitma. Jah, näiteks. Enamus inimesi, ma kujutan ette, sõidab ikkagi mööda rada ja seal suuri auke ju ei ole. Ikka tuleb selles mõttes, et kui sa oled ikkagi päev otsa seal kuskil ja korralikust lõunamaa mäetipust alla hakkad alla tulema, siis rada võib olla ikka päris auguliseks sõidetud, nii et igal juhul aitab jälle kaasa.

Suusaprillide ekspeditsioonidel.

Ja muidugi on üks tüüp prillikasutajaid veel nagu mina näiteks, kes küll mäe peal ei satu, aga sellistel erinevatel polaarekspeditsioonidel kasutan mina neid sellise tormi või tuisu prillina, et ilma selleta põhimõtteliselt ei saagi olla, et paned need ette tõmmatud kapuutsi kinni, et siis oled selline mõnus mõnusas skafandris soojas, et aga millised mina peaksin sinna juurde valima?

No sa võiks, siis võtta sellised, millel on võimalikult suur läätse pind, katab võimalikult palju siis seda näo osa ära.

Ilmselt on sul ka mask ees, et siis see silmade, näo osa ja nina oleks kaetud ja võiks olla selle fotokroomik reaktiivläätsega ehk siis vastavalt sellele valguse hulgale Sul nähtavus kogu aeg paraneb. Kui on palju päikest läheb lääts tumedamaks. Võiks siis valida sellise universaalset värvi klaasi või läätse – kollase näiteks või oranži.

Suusaprillid murdmaasuusatajatele.

Nõnna, minuga saime ühele poole, aga tegelikult on ju veel suur hulk suusatajaid, kes sõidavad teistes tingimustes. Need on siis pigem sellised nii-öelda murdma sõitjale mõeldud suusaprillid?

See nüüd tegelikult siin ei olegi päris suusaprill, ta on nagu visiir ja see ongi mõeldud murdmasuusatajatele. Et kui lund sajab. On sellised ilmaolud, kus lund sajab, päike paistab, sul on hea see ette tõmmata ja on mugav edasi kihutada. Julbol on ka selline prill olemas.

Aga mida prillide puhul veel arvestada tuleks?

Põhiosa sai kõik ära räägitud. Mis veel? Julbol on kõikidel prillidele sajaprotsendiline ultraviolett kiirguse kaitse. Mis ongi päikseprillid puhul kõige tähtsam, et su silmad oleksid ka kaitstud kõikide muude tähtsate vidinate hulgas. Kõik Julbo suusaprillide läätsed on kaetud uduvastase pinnatöötlusega.

No vot selline lugu nende prillidega, nii et kellel on huvi, käige MATKaSPORDIST läbi ja küsige. Võtke kindlasti oma kiiver kaasa, et siis teate õige kujuga prillid osta.

Nägemist.

Autor | 2022-01-26T12:26:17+00:00 jaanuar 19th, 2022|Julbo, Mäesuusatamine, MatkaTV, Optika, Suusatamine|, |0 Kommentaari