Icebug jooksujalatsid – nii tööhobused kui ka võistlusjalatsid

/, Jooksmine, Jutud, Multisport, Orienteerumine, Seiklussport/Icebug jooksujalatsid – nii tööhobused kui ka võistlusjalatsid

Icebug jooksujalatsid – nii tööhobused kui ka võistlusjalatsid

Looduses sportijatele loodud Icebug jooksujalatsid. Rootsis paikneva jalatsitootja tegutsemise märksõnad on haarduvus tehnoloogiad ja keskkonnasäästlik tootmine. Icebug oli 2019 aastal maailmas esimene kliimapositiivne välijalatseid tootev ettevõte. Icebugi jooksujalatsid on loodud jooksmiseks näiteks poris, kruusal, kaljudel, jääl, lumel. Maastik esitab jalatsitele ja jalgadele hoopis teised väljakutsed kui asfalt või staadion. Eri tehnoloogiatega tagatakse maksimaalne võimalik maastiku tunnetus ja pidamine. Eesti Orienteerumise koondise sportlased jooksevad juba aastaid Icebugi jalatsitega.

Eesti orienteerumise koondise esinumber Timo Sild: „Esimese paari Icebugi orienteerumisjalatseid ostsin üle viieteistkümne aasta tagasi, üsna kohe, kui need turule olid ilmunud. Toona oli naastudega metsajooksujalanõude valik kesine ja pigem rõhuti vastupidavusele, mitte kergusele ning mugavusele. Icebugi jalatsid töötati välja koostöös tipporienteerujatega, kes teadsid hästi, mida võistlusjalanõult oodata. Mõned aastad hiljem muutis Icebug minu jaoks talvejooksujalatsite maailma. Naastudega jooksujalatsid olid senini äärmiselt kohmakad ega pakkunud mingit jooksumõnu ning seetõttu langes sageli valik tavapäraste jooksutossude kasuks. See aga põhjustas väiksemaid ja suuremaid jalahädasid. Icebugi naastudega jalatsite tulek oli esimene samm praeguse seisu suunas, nüüd on mul võimalus valida paljude kergete ja mõnusate talviste jooksujalatsite vahel. Püsivamalt olen Icebugi jalatsitega jooksnud viimasel viiel aastal, kasutades eri mudeleid.

Jooksujalatsid Icebug SPIRIT8 M OLX meesteleIcebug Spiritid on mu alalised võistlusjalatsid. Metsajooksujalatsite puhul tuleb tähele panna, et liist oleks sinu jalalaba jaoks parajalt lai – pitsitava  jalanõuga kaob hea kontakt maapinnaga ning kontroll hüppeliigese üle. Tasuks ka veenduda, et naastud paikneksid talla all sobivalt. Mul on olnud jalatseid, mille päkaalused naastud on põhjustanud jalavalu. Icebug Spiritid on mulle paraja laiuse, piisava kerguse, sobiva naastupaigutusega ning heade vetthülgavate omadustega, seetõttu neid võistlusjalatsitena kasutangi. Minu väiksemõõtkavalised uuringud orienteerumisjalatsite osas ütlevad, et õigustatud ootus nende võistlusvalmiduse püsimisele on umbes 35 kasutuskorda, ligi 400 orienteerumiskilomeetrit võistlustempos. Edasi saab neid kasutada veel treeningutel.

Icebug Zealid on mu tööhobused, sest on väga vastupidavad, nendega teen rahulikke treeninguid.

Jooksujalatsid Icebug ZEAL5 M RB9X meestele

Icebug Acceleritaseid olen kasutanud kas väga kiiretel orienteerumismaastikel või maastikujooksuvõistlustel. Need on väga minimalistlikud ning kerged jalanõud, mis ei ole mõeldud rahulikeks treeninguteks või taastavateks jooksudeks.”

Jooksujalatsid Icebug ACCELERITAS8 RB9X meestele