6 soovitust rahvasportlasele talviseks Xdreamiks

/, Icebug, Jutud, Multisport, Orienteerumine, Pesu, Seiklussport/6 soovitust rahvasportlasele talviseks Xdreamiks

6 soovitust rahvasportlasele talviseks Xdreamiks

21. jaanuaril lähen oma teisele Winter Xdreamile. Viimati tegin sporti aasta aega tagasi täpselt samal üritusel. Seega, võistlema ma sinna ei lähe. Pigem hea seltskonna pärast ja selle hea tunde pärast mis peale võistlust on, et nüüd on midagi suurt ära tehtud. Korra aastas ju võib 🙂 Ühtlasi on see ka ainuke Xdreami võistlus kus ma käin, sest see kestab ainult neli tundi.

Algaja olulised detailid.

Kuna olen selline igavene algaja, siis mingit sportlase varustust mul olemas ei ole ja ega sellel üritusel vast ei olegi see nii oluline, kui oled rahvasportlane nagu mina. Samas aga pööran tähelepanu mõnele olulisele detailile. Näiteks sellele, et riided olgu tuulekindlad ja hingavad. Jalas olgu mugavad jalanõud mis ei libiseks või kui kiiresti ma jooksupealt saan kätte oma veepudeli. Ei taha ju, et kaaslased peavad minu järele ootama kui oma veepudelit seljakotist taga ajan.

Soe pesu.

Alustades algusest, siis vähem tähelepanu ei pööra ma ka soojale pesule. Sportlased kasutavad võrkpesu kuna võrk suudab suurema higipiisa kehalt ära juhtida, mina aga panen selga Aclima meriinovillase pesu WarmWool.

Miks? Sest meriinovillal on selline suurepärane omadus, et kui seisma jään ja olen jooksmisest higine ja keha on märg, siis meriinovill hoiab sooja ka märjana ja on antibakteriaalne, ehk et ei hakka lõhnama.

Pealmine kiht

Pesu peale läheb vahekiht. Pealmiseks kihiks tuulekindel jope, mis ei oleks ei parka ega paksu sooja voodriga, sest sellisega oleks suht raske joosta. Tuul on see, mis külma tekitab ja seetõttu ongi tuulekindlad riided olulised. Kui ma oleksin olnud tublim ja selle peale juba varem mõelnud, siis ma ostaksin endale kindlasti Vaude Wintry III spordipüksid aga paraku on kõige väiksem suurus just nüüd igalt poolt ära ostetud ja sellest on natuke kahju.

Talve Xdream jalanõud.

Selleks, et kogu seda üritust täiel rinnal nautida soovitan jalga panna ICEBUG Oribi2 BUGrip® GTX jalatsid. Maailma kergeimad talvised naastudega GORE-TEX® jooksujalatsid. Mulle eriti ei meeldi kukkuda ja seega on pidamine mulle oluline. Minul neid eelmisel aastal jalas ei olnud ja kasutasin naaste, mida sai tõmmata oma saapa külge. Loobusin kiiresti, sest need tahtsid kogu aeg ära tulla ja pigem tegelesin sellega, et neid tagasi panna, samal ajal kui teised kaarti lugesid. Kui isu sellest tagasi toppimisest täis sai, siis keskendusin sellele, et libedaga ei kukuks.

Veel olulisi detaile.

Lume korral soovitan kasutada ka sääriseid, et lumi pükste ja jalatsi vahelt sisse ei läheks.

Pähe õhuke kuid tuulekindel spordimüts ja kätte mõnusad spordikindad ning võibki minna rajale.

Ahjaa, kuskile peaks panema ka oma joogipudeli ja energiageeli või -batooni, et energiat jaguks ikka lõpuni. Eelmisel aastal kasutasin väikest multispordi kotti aga mulle tundus see natuke ebamugav, kui tahtsin liikumise pealt juua või süüa. Seekord kasutan joogipudeli hoidjaga vöökotti ja arvan, et sellega on palju mõnusam. Aga ega enne teada ei saa kui ei ole proovinud 😉