Kuidas MATKaSPORTLANE talvisel Xdreamil raba ületas

/, Jutud, Seiklussport/Kuidas MATKaSPORTLANE talvisel Xdreamil raba ületas

Kuidas MATKaSPORTLANE talvisel Xdreamil raba ületas

Foto: Aldis Toome

Paar päeva enne Icebug Winter Xdreami võistluspäeva saabumist, valitses MATKaSPORT kontoris vilgas arutelu. MATKaSPORDIST oli rajale minemas kolm sega võistkonda. Kõik tiimid erineva ettevalmistuse, ootuste ja lootustega. Käis mahlakas mõttevahetus teemal, kes milliste kavatsustega jõuproovile läheb.

Ettevalmistus

MATKaSPORT Office põhituumiku moodustasid Tiina ja Rudolf. Nende ettevalmistus oli suurepärane, sest eelmisel aastal läbiti joostes 1600km. Kolmandaks isikuks kvalifitseerus Argo. Kuna Argo oli üllatunud, et ta nii tugevate jooksuinimeste võistkonda üldse kutsuti, siis enne võistlust oli ta lihtsalt hämmingus. Seega pani ta õhtul kella aku laadima ja läks varakult magama. Muidugi sai hommikul ära söödud üks mehine ports putru, et jooksuinimestel kannul püsida.

MATKaSPORT Out-Of-Office võistkond koosnes esmakordselt Xdreamile minejatest. Tiimi naiseliku poole moodustasid tublid kaupluste juhatajad Liia ja Laura, kes rääkisid kontori kohvinurgas augu pähe Meelisele. Kuna selgus, et kaarti ei oska neist keegi lugeda, siis oma ettevalmistuses pandi rõhku kaardi lugemisoskuse õppimisele. Seega vaadati üle paar Youtubi videot, et kas või natukenegi aru saada, mis kaardil kirjas võib olla.

MATKaSPORT Entusiastide võistkonda kuulusid Järve kaupluse raudvarad ning juba vanad seikluspordi hundid Raivo ja Uku, kes kolmandaks käpaks haarasid kontorist kaasa Heleni. Nende põhiettevalmistus oli peale raskeid jõulusöömaaegu kaalu jälgida.

Start!

Enne starti andis korraldaja  teada, et saab olema läbi aegade kõige meeldejäävam Winter Xdream, sest nii märga, porist ja rõvedat rada pole varem nähtud. Nii mõnigi osaleja mõtles enne starti: nüüd peab neli tundi oma kaaslastega selles mudas vastu pidama. Teisalt, ikka superäge, et peab neli tundi nendega vastu pidama! Stardis oli nalja nabani, sest selge oli see, et kuivade jalgadega finišisse igatahes ei naasta.

MATKaSPORT Entusiastid Helen, Uku ja Raivo kaarti uurimas

Rajal olid kõik MATKaSPORDI kolm tiimi tegusad. Kaardi lugemine õnnestus igal võistkonnal suuremal või vähemal määral. Kui kaardist enam aru ei saadud, siis maastik oli kaaskannatajaid täis ja lootus oli, et nende liikumisi jälgides leiab lihtsamalt üles ka kontrollpunktid. Ujumine ei olnud ühegi MATKaSPORDI võistkonna päevakavas, kuid põlvini märjaks said kõik.

Office esindus tabas ennast ühel hetkel olukorras, kus üks kaaslane vajus vööst saadik rabasse. Kui kõik jooksuinimesed tippisid kenasti üle mätaste teisele poole raba, siis kolmas liige vajutas ennast sügavale mülkasse kinni. Üllatunud näoilme näitas, et päris selliseks etteasteks ta ise valmis ei olnud. Nagu puuga pähe saanud seisis ta vööst saadik rabamülkas, võistkonnakaaslased sama rabatuna eespool. „Asju ikka juhtub kui lähed tagaõuest välja maailma avastama,” oli asjaosalise enda kommentaar.

Out-Of-Office võistkond sai kardetud kaardi lugemisega edukalt hakkama. See õpiti mängeldes selgeks hoo pealt. Kui kaardist enam aru ei saadud, siis tajuti ümbritsevat meelte kaudu. Suurema osa infost saab ju inimene teatavasti nägemismeele abil.

Väga kogenud Entusiastide võistkonnal oli hiljem lihtsalt kahju, et ujumise punkte võtma ei mindud. Tagantjärele tarkusena: „Oleksime me ujudes punkti võtma läinud, oleksime saanud sama tulemuse, mis Office mansa. Ajavaru oli meil olemas.”

Vesisel maastikul liigeldes osutus kõige tähtsamaks jalanõude valik. Läbivettinud pinnal jooksmiseks ei tohi valida veekindlaid jalanõusid, sest vesi pääseb jala ja tossu vahelt nagunii sisse. Veekindlast tossust ei pääse vesi välja ja pead hakkama kallist aega kulutama vee välja kallamise peale. Maastikul müttamiseks olid kiiduväärt vidinad jooksusäärised, mis vältisid muda ja muu sodi sattumist tossu sisse. Mõistlik oli kasutada meriinovillaseid temosokke ja pesu, sest meriinovill hoiab sooja isegi siis kui oled märjaks saanud. Muu lisavarustuse osas ilmnes, et seljakott võiks olla koos joogisüsteemiga, sest nii on mugavam jooksu ajal jõujooki tarbida.

Finiš

Kõik MATKaSPORDI võistkonnad jõudsid edukalt nelja tunnise kontrollaja sisse. Külmal ja mudasel seiklusspordi võistlusel osalemine pakkus ohtrasti positiivseid emotsioone. Igaljuhul lubati järgmisel aastal jälle platsis olla. Proovile said pandud nii oma füüsiline kui ka teadmiste pool. Koos maailma parimate tiimikaaslastega sai kogetud võistluspinget hetkedel, kui tunde järgi liikudes tabati ennast jooksmas täiesti vales suunas. Ka sõbralik tögamine ja koostöö rivaalidega on sellise võistluse tavapärane osa. Muuseas olgu ka mainitud, et keegi MATKaSPORTLASTEST kaduma ei läinud. Ka rabas vööni sisse vajunud seiklussportlane rabeles mülkast omal jõul välja ning  jõudis väsinult, kuid rõõmsameelsena finišisse. Kui mõnel asjaosalisel olidki järgmisel päeval lihased pehmel pinnasel trampimisest haiged, siis varjas ta seda edukalt.

„Äge on sellisel üritusel osaleda! See viib su välja tavapärasest: „Kõnnin ainult asfaltil, muidu määrin püksid ära” maailmast. Kõige lahedam vend finišis on ikka see, kelle püksid on kõige kõrgemalt märjad.”

Järgmisel Xdreamil näeme!

Xdreami muljeid jagasid MATKaSPORTLASED: Rudolf Palk, Argo Mere, Liia Beljajeva, Laura Tsupsman, Uku Eller, Raivo Plumer ja Helen Vorobjova

Matkasportlased
Autor | 2021-01-19T14:49:01+00:00 jaanuar 23rd, 2020|Icebug, Jutud, Seiklussport|, |0 Kommentaari